0

sdílení

Nizozemci našli způsob, jak jezdit na kole i ve sněhu

Linda Cebrová / 6. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: youtube.com

Kvůli sněhu nemusíš hned věšet své kolo na hřebík.

 

Většina cyklistů svá kola koncem října ukládá k zimnímu spánku a věnuje se jiným sportům nebo odpočinku. Jsou však i tací nadšenci, které ani teploty kolem nuly, ale ani sníh, od ježdění neodradí. Naopak cyklistika v zimě je pro ně něco nádherného. Co si však připravit, pokud chceš vyjet na kole v zimě?

snow
zdroj fotografie: standard.net

Proč mají lidé rádi cyklistiku v zimě?

Hlavní důvody jsou dva. Ten první je, že dotyčného cyklistika baví a nevidí jediný důvod, proč by ho měl od oblíbeného koníčka odradit mráz či sníh. Vybaven správným oblečením si naplánuje vhodnou trať a vyrazí na výlet. Druhým důvodem je sníh. Ten ti pod koly praská, klouže to a ty si užíváš smyky. Navíc pád do sněhu tak nebolí, ale musíš umět padat šikovně.

sn
zdroj fotografie: snowbikefestival.com

Vytáhni i ty svoje kolo ze sklepa a vyraž do zasněžené přírody

Nizozemští nadšenci do cyklistiky z firmy Dutch Bike Co vymysleli originální řešení pro fanoušky cyklistiky, kteří se svého koníčka kvůli sněhu nehodlají vzdát. Napadl je originální nápad, jak připravit pneumatiky na zasněžené cesty, a to dokonce za velmi málo peněz. Budou ti stačit takzvané zip pásky.

ss
zdroj fotografie: seattlemag.com

Odborníci ze Seattlu dlouho hledali nějakou alternativu k drahým vroubkovaným bicyklovým plášťům nebo takzvaným fat-bikům s masivními gumami. Podařilo se jim objevit skvělou náhradu, kterou si na své kolo za malou útratu nasadíš i sám.

s2
zdroj fotografie: inhabitat.com

Lidé stojící za tímto nápadem ho samozřejmě testovali v praxi. Nyní prohlašují, že díky zip páskům se nemusíš v zimě více bát jízdy na kole, protože plastové zip pásky se dokonale zarývají do ledu nebo sněhu, takže se jen tak lehce nesklouzneš.

s1
zdroj: inhabitat.com

Na druhou stranu to asi až tak růžově nebude vypadat v praxi v českých městech, kde na cyklotrasu narazíme jen výjimečně. Asi i proto je vidět cyklisty v zasněžených městských ulicích jen zřídka. Pokud tedy nepočítáme babičky, které vytahují své kolo ihned s příchodem prvního sněhu. Pokud tě tento nápad zaujal, určitě ho vyzkoušej, ale to, jak funguje na tvém kole, pro jistotu otestuj, například někde v přírodě.

zdroj: inhabitat.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]