0

sdílení

Nintendo Switch je v prodeji! Jaký vlastně je?

Richard Vitkovský / 13. března 2017 / Tech a inovace

zdroj: youtube.com

Nintendo se vrátilo v plné parádě. Po několikaměsíčním mediálním masírování a z toho vyplývajícím obrovském očekávání se na trh konečně dostala konzole, jaká tu ještě nebyla. Switch. Stojí za to? Měl by sis ji koupit? Jaké jsou reakce a co se dá zlepšit?

 

Switch je posledním přírůstkem do velké rodiny konzolí od firmy Nintendo. Právě ona vdechla život legendární postavě Mario, která byla před mnoha lety součástí mnoha domácností v České republice. Nintendo vytvořilo první masově prodávanou přenosnou konzoli hand-held Game Boy. I Mario však musí být oku lahodící pro mladou generaci, a proto tu máme celou řadu konzolí od Nintenda.

Poslední přenosnou konzolí bylo Nintendo 3DS s 3D displejem. I přes obrovskou konkurenci v oblasti mobilních telefonů a tabletů uspělo. Zatímco v oblasti hand-heldů má Nintendo monopol, v oblasti domácích konzolí to není tak jednoznačné. Poslední z nich Wii U byla dříve propadákem i kvůli osobité politice firmy.

nintendo
zdroj fotografie: wikimedia.org

Nintendo Switch a jeho pozitiva

Hybridní konzole je určitě tím největším tahákem, který tu doposud byl. Představ si, že hraješ doma na PS4, ale musíš jít do práce. Ale ta hra tě tak baví, že by sis ji nejraději vzal s sebou. PS4 s sebou nevezmeš, ale Switch ano. Vytáhneš tabletovou část z dokovací kolébky, nasadíš JoyCony a pokračuješ v autobuse. Nevídané! Dvě konzoly v jedné.

nintendo
zdroj fotografie: wikimedia.org

V přenosném módu vše sleduješ na pěkném barevném displeji s rozlišením 720 p. Uvnitř tiká grafický procesor Nvidia Tegra X1, takže výkonu je dostatek. V kombinaci s hrou Legend Of Zelda: Breath of the Wild, která se hned zařadila mezi nejlépe hodnocené hry v historii, se úspěch určitě dostaví. A přesně to se také stalo.

Prodeje konzole trhají rekordy i přesto, že vyšla mimo vánoční sezónu. Bude to však pokračovat?

Poslední mohykán od Nintenda?

Navzdory opravdu dobrým hodnocením této malé mašinky jsou zde určité nedostatky a obavy z přístupu samotné firmy. Switch je podle recenzentů opravdu kvalitně zpracovaný systém, podle mnohých vůbec nejkvalitnější od Nintenda, co se týče materiálů. Nicméně kazí to určité „mušky“, které měly být vychytané před uvedením na trh. Uživatelé hlásí problémy s levým JoyCony, kde vypadává připojení.

Také jsou hlášeny poškrábané displeje tabletu při zasouvání do dokovací kolébky. Některým vadí menší rozlišení displeje ve srovnání s moderními retina displeji. Negativní ohlasy jsou i v oblasti výkonu, kde taková Zelda v TV módu často padá až k 20 fps. Problémem je i urychlené uvedení, kde systém nemá kromě hraní co nabídnout. Nečekej zatím žádný prohlížeč internetu a jiné vychytávky. Problémem je i nedostatek her: kromě Zeldy zatím není co hrát. A právě nedostatek her může být hřebíkem do rakve této opravdu zajímavé věcičky, podobně jako se to stalo v případě Wii U.

Switchi může zlomit vaz i marketingová politika firmy. Podle ní je Switch domácí konzole s funkcí hand-heldu, čímž přímo soupeří s  Xbox OnePS4, kterým se výkonem prostě nevyrovná.

Zdroj: nintendolife.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]