0

sdílení

Nike přichází s revoluční novinkou: samošněrovacími teniskami

Simona Hanzelová / 23. prosince 2016 / Zajímavosti

Nové HyperAdapt 1.0 od Nike jsou spojením sportovní obuvi s technologií.

 

HyperAdapt 1.0 od Nike jsou první samošněrovací tenisky, které fungují na principu neustálého utahování a povolování na základě pohybu jejich nositele. I když tyto tenisky nejsou součástí limitované edice, na trh se dostávají pouze postupně a jsou dostupné pouze ve vybraných prodejnách v USA.

Je zřejmé, že Nike jejich vysokou cenou, která se pohybuje okolo 720 dolarů, a omezenou dodávkou, cíli v první řadě na sběratele. Nike tvrdí, že na jejich nový produkt zaznamenal obrovskou odezvu.

trashhandhyperadaptthreadchicagodes
zdroj: businessinsider.com

Flight Club, jeden z největších prodejců obuvi v New Yorku, si také všiml vysoké poptávky po nových teniskách: „Od té doby, co se nové HyperAdapt 1.0 dostaly na trh, prodávají se výjimečně dobře. Jelikož jde o první samozavazovací obuv svého druhu, byli jsme si téměř jisti, že vzbudí nadšení mezi teniskovými a technologickými nadšenci,“ řekl mluvčí Flight Club, Steven Luna.

Stadium Goods, další velký prodejce v New Yorku, také sleduje velkou poptávku a zvědavost po nových Nike. John McPheters, zakladatel obchodu, je toho názoru, že kupující jsou motivováni více technologickou stránkou a raritou nových tenisek a méně jejich atletickou funkcí. „Pochybuji, že v případě těchto tenisek jde o sportovní zájem.“

hyperadaptthread2enddes
zdroj: businessinsider.com

V Nike se tedy novým prototypem tenisek značně odchýlili od jejich obvyklé tvorby, která se orientuje spíše na lepší sportovní zážitek.

I když jsou boty momentálně dostupné pouze v New Yorku, od 20. prosince si je budou moci koupit i zájemci v Los Angeles. Navíc, od minulého týdne jsou tenisky dostupné nejen v černé, i v šedé barvě.

zdroj:  businessinsider.com  zdroj titulní fotografie: static2.businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]