0

sdílení

Nikdy neposlouchej lidi, kteří tě chtějí omezovat

Martin Halada / 18. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Vzdor tvoří milionáře. Nevím, kdo ti poprvé řekl, že něco nedokážeš. Možná rodiče, učitel či rodinný přítel.

 

Někdo ti řekl, že nikdy nebudeš podnikatel. Nebo sportovec, umělec, doktor či programátor. Někdo ti to řekl, protože když se podíval na tebe, neviděl tebe. Viděl zrcadlo. Viděl sebe samého. To, kým chtěl být, kým si myslel, že je, a kým se nakonec stal. Viděl své vlastní názory a předsudky o světě a o tom, co je možné. Možná to bylo z lásky. Chtěl tě jen ochránit před zlomeným srdcem. Nechtěl, aby ses ranil tak, jak se to stalo jemu samému.

maxresdefault-1foto: youtube.com
Pamatuješ si slavnou scénu z filmu Willa Smithe Pursuit of Happiness (Štěstí na dosah)? Syn s otcem hrají basketbal, syn dá koš a štěstím bez sebe křičí, že bude profesionální basketbalista. Otec ho však krotí.  „Víš synu, protože jsem tvůj otec, zřejmě budeš hrát podobně jako já. To se často stává. A já jsem byl podprůměrný basketbalista.“ Syn zůstane smutný a nechce dál hrát. Když si otec uvědomí, že synovi zničil sny, říká mu: „Nevěř nikomu, kdo ti říká, že něco nedokážeš. Ani mně. Když máš sen, musíš ho chránit. Když něco chceš, jdi si za tím. Tečka.“

Neexistuje žádný větší zdroj motivace, než ukázat všem, kteří tě podceňovali, jak moc se mýlili

Lidé ti nikdy nepřestanou říkat to se nedá, to nedokážeš, na to nemáš. K čertu s nimi! Nezáleží na tom, co říkají. Když tě lidé limitují, snaží se, abys dodržoval jejich limity. Aby se sami necítili příliš slabí nebo líní. Ale tohle tě nikdy nemůže skutečně omezit. Některé věci tě samozřejmě omezují, to je součást života. Ale to nejsou věci, o kterých rozhoduje někdo jiný.

Když řekneš NE omezením druhých, budeš nezastavitelný

photo-freedom-2foto: readingfamilychurch.org.uk

A pokud vím, můžeš změnit svět. Můžeš vystudovat medicínu a stát se doktorem, který zachrání můj život. Nebo programátorem, který vymyslí program, který budu za 20 let používat. Můžeš napsat knihu, která změní můj život. Nebo založit společnost, která jednoho dne koupí Apple. Proč ne. Tyto možnosti netvoří lidé, kteří ti dávají omezení. Tvoříš si je ty sám. Ty sám se musíš rozhodnout a uskutečnit své sny.

Nevnímám lidi, kteří změnili svět, jako polobohy. Vnímám je jako lidi, kterým někdo řekl, že něco nedokážou, ale oni se tomu člověku vzepřeli a udělali to, co kur * a chtěli udělat.

046f3c4c3ca8bed19ba57982ee665b5ffoto: pics-about-space.com

Když se tak nad tím zamyslím, astronauti musí cítit obrovský strach. Jsou to lidé, kteří se vydali na misi bez jakéhokoli tušení, co je čeká. Vydali se tváří v tvář vesmíru, i když vědí, že silná bouře je může zabít. Sami mezi hvězdami.

Zamýšlím se nad lidmi, kteří žijí v rukou osudu, kteří jdou za slávou, kteří to zkusí, i když nevědí, co je čeká. Lidé, kteří žijí, dýchají a jednají s bezstarostnou lehkostí. Byly a jsou statisíce takových lidí. A budou statisíce dalších. Lidí, kteří slyší, jaké jsou limity a ignorují to. Lidí, kteří pohrdají tím, co si myslíme, že dokáží. Lidí, kteří pohrdají tím, co jim bylo řečeno, že dokáží. Lidí, kteří ignorují to, co bylo napsáno a napíší něco nového. Lidí jako ty.

zdroj: medium.com , zdroj titulní fotografie: favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]