0

sdílení

Neuvěříš, jaké benefity poskytují svým zaměstnancům známé světové společnosti

Henrieta Balászová / 22. října 2016 / Tools a Produktivita

Zatímco u nás stále považujeme za benefit stravenku či možnost náhradního volna v případě přesčasů, někde ve světě existují firmy, které považují za benefity něco zcela jiného.

 

Netflix

Zaměstnance této společnosti narození dítěte po finanční stránce vůbec neohrozí. Každý má totiž právo na mateřskou nebo otcovskou dovolenou s tím, že Netflix mu během jejího prvního roku garantuje příjem, na jaký byl zvyklý.

Airbnb

Práce v Airbnb je pro větší dobrodruhy. Společnost totiž věnuje každý rok v přepočtu 48 tisíc Kč svým zaměstnancům na využití jakéhokoliv ubytování z jejich nabídky. Vybral by sis? :-)

Airbnb
Zdroj: filifiona.com

PwC

Ne každý ví, že součástí „amerického snu“ je i to, že většina absolventů univerzit končí školu s dluhy. Poplatky na studium jsou totiž v Americe opravdu velké. PwC proto věnuje svým zaměstnancům zatíženým studentskými půjčkami každoročně v přepočtu 30 tisíc Kč.

Burton

Benefit společnosti Burton sice nepřekvapí, ale velmi potěší. Společnost totiž svým zaměstnancům poskytuje plně hrazené sezónní skipasy. Skvělými jsou i tzv. snow days, kdy má zaměstnanec právo vzít si volno a jít na svah v případě, že nasněží.

Twitter

Těžko říct, jak by se tvářil zaměstnanec Twitteru při návštěvě některé z českých jídelen … Je totiž zvyklý na vyšší standard. Zaměstnanci Twitteru mají během pracovní doby zajištěny tři chody jídel. Akupunktura po práci zdarma je samozřejmostí …

twitter_coverZdroj: themexpert.com

Accenture

Accenture pociťuje silný závazek vůči právům komunity LGBT, čemuž podřídila i svůj skutečně neobyčejný benefit. Názor si utvoř sám – zaměstnanci mají nárok na plně hrazenou operaci změny pohlaví.

Walt Disney Company

Přejděme na ty pohádkovější benefity. Walt Disney skutečné dbá na štěstí svých zaměstnanců, proto jim poskytuje vstup zdarma do všech svých zábavních parků. K dispozici jsou také slevy na vlastní hotely nebo na vlastní zboží.

Facebook

Mark nešetří. Co byste řekli na bonus skoro 100 tisíc Kč v případě narození dítěte? Nepředstavitelné? Pro zaměstnance Facebooku je to ale samozřejmostí.

facebook-privacy

Zdroj: theimaginativeconservative.org

Adobe

Celá společnost každoročně na 2 týdny zavře své dveře – v období Vánoc a v létě. Zaměstnancům se ale tyto dny z dovolené samozřejmě neukrajují.

Google

Google s rodinami zesnulých opravdu soucítí. V případě úmrtí zaměstnance společnost proplatí jeho rodině 50% jeho 10 ročního příjmu. Klobouk dolů.

Zdroj:  fastweb.com , zdroj titulní fotografie: mockupd.wordpress.com/cogniview.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]