Netflix ti umožní vydělat si z pohodlí domova pěkné peníze

Richard Vitkovský / 10. dubna 2017 / Business

zdroj: pixabay.com/wikimedia.org

Na internetu se setkáváme s mnoha možnostmi výdělku. Samozřejmě, většina za moc nestojí a od zájemců namísto výdělku vytáhne peníze. Ale to neznamená, že neexistují opravdu výnosné možnosti práce z domu. Jednu z nich momentálně nabízí streamovací služba Netflix.

Streamovací video služby rostou jako houby po dešti. Ne každá se však stane velikánem ve svém oboru. Začalo to u YouTube a kde to skončí? To ukáže až budoucnost. Netflix je jednou z nejlépe placených služeb tohoto zaměření a své postavení se snaží neustále upevňovat.

Vždyť více než 20 jazykových mutací je už pěkné číslo! A to s sebou přináší nové výzvy. Například dodat svým odběratelům i obsah v příslušné jazykové podobě. Zvukový překlad je drahý. Jak to řešit levněji a na vysoké kvalitativní úrovni? Titulkování obsahu.

Netflix službyzdroj fotografie: wikimedia.org

Špičkovým překladatelům Netflix štědře zaplatí

Pokud jsi v angličtině jako doma, máš šanci přivydělat si docela slušné peníze, a to vše z pohodlí domova. Systém s názvem Hermes z dílny Netflixu nabízí lidem z celého světa možnost podílet se na tvorbě titulků pro rozličný obsah. Pokud nyní skáčeš radostí, že máš práci na doma, tak tak jednoduché to nebude.

Každý potenciální kandidát musí projít zajímavým testem. A ten vůbec není jednoduchý. 90 minutový test je rozdělen na pět částí a prověří takové věcičky, jako je schopnost překladu idiomů, odhalení chyb v lingvistice, technických chyb a schopnost titulkování.

Vyhodnocení testu se nedočkavý účastník dočká po deseti pracovních dnech, kdy bude kontaktován přímo firmou. Pokud bude odpověď kladná, má se na co těšit. Pokud ne, je dost možné, že bude ronit trpké slzy, protože odměna je opravdu lákavá. Výše odměny se odvíjí od jazyka. Například pokud je zvukový formát v čínštině a přeložíš ho do angličtiny, tak za minutu překladu dostaneš 12 dolarů.

Netflix

zdroj fotografie: pixabay.com

A výsledek pro firmu? Placené služby Netflix se díky této možnosti masivně rozšíří. Platí rovnice: více zákazníků – větší zisk. Dále firma získá šikovné otestované lidi. Dosud totiž neexistoval hodnotící test pro profesionální mediální překladatele.

Jak se dalo čekat, tato nabídka se setkala s obrovskou odezvou a za dva týdny se zapojili kandidáti z celého světa, byly jich tisíce. Firma se vyjádřila, že je šokována takovým obrovským zájmem. Určitě tě napadla otázka, zda se mohou zapojit i Češi. Odpověď je: ano. Testy najdeš i v českém a anglickém jazyce. Tak na co ještě čekáš?

Zdroj: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]