Největší skleníková farma vypěstuje bez pesticidů až 10 miliónů kusů zeleniny ročně

Miroslav Lukáč / 21. března 2017 / Eko

zdroj: gothamgreens.com

Pěstování ve sklenících je metoda, kterou používali již naši prarodiče. V současnosti existence moderních technologií, obnovitelných zdrojů energie a touhy po poskytnutí zdravých potravin vyústila do vybudování největší skleníkové farmy na světě, která vyprodukuje miliony kusů zeleniny ročně.

Skleníková farma s rozlohou téměř 7 000 m 2 se nachází v Chicagu v městské části Pullman, o které se často říká, že je to „nejdokonalejší místo na zemi“.

zdroj foto: gothamgreens.com

Tato farma je jedna ze tří farem s kompletně prosklenou střechou, ale první mimo území New Yorku. Skleník je vybaven klimatizací, která reguluje teplotu a umožňuje tak pěstovat chutné, výživné produkty během celého roku, a to i navzdory Chicagské zimě a hustému sněžení.

zdroj foto: gothamgreens.com

Farma bude dodávat místním maloobchodům a restauracím lokální produkty, které si bude možné zakoupit na mnoha místech již v den jejich sběru, což zaručí absolutní čerstvost.

zdroj foto: gothamgreens.com

Jsme hrdí na to, že se nám podařilo přivést oceňovanou Gotham Greens farmu na nový trh, konkrétně do Chicaga, nejen proto, že je to místo, kde jsem strávil své dětství, ale zároveň je to v současnosti jedno z nejnapínavějších míst pro kulinářské inovace, pro rozvoj zeleného a městského zemědělství,“ řekl spoluzakladatel a ředitel společnosti Viraj Puri. „Jsme velmi hrdí, že jsme přinesli nová pracovní místa do oblasti Pullman a zároveň jsme přispěli k tomu, aby se místní potraviny staly zdravější a zároveň ekologicky udržitelné.“

zdroj foto: gothamgreens.com

Farma funguje výlučně na obnovitelných zdrojích energie během celého roku. Tým složený z 50 zaměstnanců se stará o chod farmy a pěstuje všechnu zeleninu a bylinky bez jakýchkoliv pesticidů s využitím udržitelných metod. Klimatizace reguluje teplotu ve skleníku, díky čemuž jsou schopni vypěstovat 30krát více plodin než tradiční zemědělskou metodou.

zdroj foto: gothamgreens.com

zdroj:  inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]