0

sdílení

Největší pirátský web KickassTorrents je zpět

Linda Cebrová / 19. prosince 2016 / Zajímavosti

Spuštění KickassTorrents představuje pro mnohé brzký vánoční dárek.

 

V červenci tohoto roku měl nejeden internetový pirát zlomené srdce. Příčinou bylo náhlé odstavení oblíbené stránky KickassTorrents. Jejího zakladatele Atema Vaulina zatkli v Polsku a najednou bylo po zábavě. Nicméně nyní se zdá, že není vše úplně ztraceno. Skupina oddaných zaměstnanců dala hlavy dohromady a pokusili se nastartovat stránky s torrenty od začátku. Vše v naději, že vrátí KicassTorrents zpět jeho fanouškům.

Nová stránka se objevila na trhu jen před pár dny, zatím je funkční a plná torrentů. I přesto, že stránka vypadá přesně stejně jako její předchůdce, došlo k masivnímu pročištění databází uživatelů. Dobrou zprávou je, že zpět na palubě je hned několik zaměstnanců původní stránky, včetně specializovaných uploaderů.

tor1
zdroj fotografie: bgr.com

„Podařilo se nám dostat zpět všechny ověřené uploadery, kteří neúnavně pokračují v nahrávání nových věcí. Komunita vytvořená kolem torrentů se tak může těšit na nové soubory od jejich starých, ověřených jmen,“ vyjádřil se tým stojící za KATcr.
Po odstavení torrentového giganta se na scéně objevilo hned několik napodobenin, které však vydržely funkční jen velmi krátkou dobu. Kromě porušování zákonů se vyskytly problémy i s ochranou osobních údajů uživatelů. Nic netušícím pirátům byly ukradeny osobní informace, přihlašovací údaje a čísla kreditních karet. Tým stojící za znovuzrození stránkou slibuje uživatelům, že problémy tohoto typu se tentokrát nebudou opakovat.

kickzdroj fotografie: ibtimes.co.uk

„Kvůli ochraně našich uživatelů jsme se rozhodli obnovit pouze bezpečné prvky stránky. I přesto, že taková obnova zabrala výrazně delší dobu, jsme přesvědčeni, že to stálo za to. Bezpečnost komunity vytvořené kolem naší KickassTorrents je na prvním místě,“  dodal tým.

Vzhledem k tomu, že americké úřady stále podnikají právní kroky proti subjektům stojícím za předešlým webem, je sporné, kolik času zbývá novému webu. Zdá se, že je to jen otázka času, kdy se vládní úředníci vrhnou na nově vybudovaný KickassTorrents. Po spuštění stránky se na ni delší dobu nedalo vůbec dostat. Bylo to zřejmě způsobeno enormní návštěvností a server se snadno přetížil. Nyní by však mělo být vše v pořádku, můžeš to vyzkoušet zde: katcr.co

zdroj: theverge.com zdroj titulní fotografie: fotolia.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]