0

sdílení

Nejúspěšnější sportovci odhalili 6 životních pravd, které zlepší tvůj život

Henrieta Balázsová / 2. listopadu 2016 / Tools a Produktivita

Dosažení vrcholových sportovních výkonů vyžaduje obrovskou dávku silné vůle, sebezapření, odvahy a odhodlanosti. Nech se proto inspirovat tím, jak přistupuje k životu 6 pozoruhodných sportovců.

 

 

Svého úspěchu jsi nedosáhl sám. Během cesty k němu tě mnozí podpořili. Nastal čas vrátit to – podpoř lidi na cestě k jejich úspěchu.“ – Lionel Messi

Lionela Messiho netřeba nikomu představovat. Jednoznačně ho můžeme zařadit mezi nejlepší hráče v historii fotbalu. Jeho dětství však ani zdaleka nebylo snadné. Jeho rodiče mu bohužel nemohli zaplatit finančně náročnou léčbu poruchy tvorby růstového hormonu. Messi měl naštěstí talent, a tak mu léčbu zaplatila fotbalová liga. Dnes si uvědomuje, že nebýt této finanční pomoci, fotbalu by se musel vzdát. Právě to je důvodem, proč se stal ambasadorem organizace UNICEF, kde pomáhá nejen nemalými finančními dary, ale např. i osobními setkáními s trpícími rodinami po celém světě. Neváhej tedy vrátit zpět vše dobré, co dostaneš. Počítá se i ten nejmenší dobrý skutek.

maxresdefaultZdroj: youtube.com

Strach je destruktivní. Strach z neúspěchu tě odsuzuje k neúspěchu.“- Michael Jordan

Legendární Michael Jordan se basketbalu začal věnovat až na střední škole. Podle jeho slov se však nestal členem žádného týmu, jelikož pociťoval strach z ponížení. Bál se, že nebude dostatečně dobrý. Začal na sobě proto pracovat ještě mnohem tvrději. Když si byl sám sebou více jistý, založil si vlastní tým, který však první 3 sezóny čelil jen prohrám. Během tréninků ale nepracoval jen se svým tělem, ale i se svou psychikou. Nenechal se proto odradit počátečním neúspěchem a řekl si: „Pro některé lidi je strach z porážky překážkou. Pro mě je strach jen iluzí.“ Nenech se proto na cestě za svými sny odradit strachem. Tvrdě na sobě pracuj, připraveného tě strach zmůže jen velmi těžko.

Neměř svůj úspěch prostřednictvím jeho srovnávání s druhými. Při pocitech zklamání totiž ztrácíš radost a motivaci.“ – Tiger Woods

Tiger Woods si už v dětství stanovil jeden cíl – porazit rekord Jacka Nicklause, který vyhrál 18 po sobě jdoucích velkých turnajů. Tato vize ho motivovala, byla jeho hnacím motorem. Počítal se svým talentem, ale s čím nepočítal, byla zranění z namožení a fakt, že neměl prakticky žádný soukromý život. Po uvědomění si, že už v dětství rekord nepřekoná, dočasně zcela ztratil radost ze hry a motivaci. Jeho výsledky se samozřejmě rapidně zhoršily. Nikdy se proto nesrovnávej s druhými – úspěchy jiných jsou na to, aby nás v pozitivním smyslu slova motivovaly, ne ničily.

tygr-woods-1-1280x850Zdroj: golfweek.com

Talent je dar. Bez tvrdé práce však neznamená nic.“  - Eugenie Bouchard

Eugenie Bouchard je tenistka, která dosahovala předních příček v žebříčku WTA již ve velmi mladém věku. Její příběh je poučením pro všechny, jejichž ambicí je proměnit svůj talent na úspěch. Její záliba v tenise se totiž v její rodině nikdy nesetkala s pochopením. Nikdo z jejích nejbližších se sportu nevěnoval, ale ona mu i přesto věnovala veškerý svůj volný čas již od svých pěti let. Ve věku 12 let se s mámou přestěhovala na Floridu a sama si vyhledala nejlepšího trenéra v celém okolí. Ten si všiml jejího talentu a věnoval mu patřičnou pozornost – znamenalo to však, že Eugenie se zcela musela vzdát „normálního“ života dospívající dívky. Dodnes toho však nelituje, momentálně je jednou z nejlépe vydělávajících tenisových hráček, a má toho před sebou ještě hodně. Nenech se proto ničím odradit a pokud sám cítíš, že máš na něco talent a baví tě to, tvrdě si za tím jdi, ať už tě to bude stát cokoliv.

Největší výzvou není hora, kterou musíš zdolat. Největší výzvou je kamínek ve tvé botě.“ – Muhammad Ali

Jedno z mnoha obrovských poučení, které nám zanechal neskutečně úspěšný a oblíbený boxer Muhammad Ali. Podle jeho slov je důležité odstranit nejprve ty nejmenší překážky, které tě zpomalují na cestě za svým cílem. Teprve, když to uděláš, můžeš začít „lézt na horu“.

champ2Zdroj: scalefactor.com

Nechvástej se, ale měj se rád. Buď svým největším fanouškem.“- Serena Williams

Příběh sester Williamsových je mnohým dobře známý. Tenisu se začaly věnovat v Comptonu, kde trénovaly za zvuku výstřelů a řinčícího skla. Odtud se však postupem času dostaly na první příčky těch nejprestižnějších tenisových turnajů. Veřejnost k nim i přes obrovský úspěch zpočátku velmi vlídná nebyla. Pro barvu jejich pleti byly sestry mnohokrát pronásledovány a přesvědčovány, že tenis není hrou pro ně. Nenechaly se však odradit názory nepřejících, šly si za svým snem a hlavně – zůstaly samy sebou. Je jen jediný člověk, který tě dokáže v nejtěžších časech podpořit nejvíce – jsi to ty sám.

Zdroj: lifehack.org , zdroj titulní fotografie: koláž  bien22527032.pixnet.net/bleacherreport.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]