Nejnovější Jeep se vymyká všem limitům, z nuly na sto to zvládne za 3,5 sekundy

Linda Cebrová / 12. dubna 2017 / Auto

zdroj: pinterest.com

Jeep Grand Cherokee Trackhawk má 717 koní a 5 stylů jízdy. Je to auto, které prostě u off-roadu nekončí, ale teprve začíná.

Americký Jeep už celkem drží tradici v přípravě rychlých verzí největší řady Jeep Grand Cherokee. Nejnovější verze Trackhawk se ale vymyká všem dosavadním standardům a na stovku se dostane za úctyhodný čas 3,5 sekundy.

foto: pinterest.com

Momentálně začíná autosalon v New Yorku, na kterém se nachází nový, velký a dosud nejrychlejší sériový Jeep všech dob. Jeho název je Jeep Cherokee Trackhawk a pod kapotou mu bije srdce, které je převzato z Dodge Challengeru Hellcat. Ano, to je ten agregát HEMI, který má osm válců o objemu 6,2 litru a k tomu přeplňování. Zde je naladěn na charismatických 527 kW (707 koní) a 875 Nm.

foto: pinterest.com

A to je opravdu neskutečná porce výkonu na kterékoliv auto, natož na obrovské SUV. Samozřejmě, že zde muselo doijít k úpravě prakticky všeho. Například za ohromnými 20 palcovými koly jsou gigantické brzdy – vpředu mají 400 mm a vzadu pak 350 mm.

To však není ani zdaleka všechno. Mezi zadní kola rozděluje výkon diferenciál s omezenou svorností. Avšak pohon je samozřejmě na všechna kola. Síla mezi přední a zadní nápravou se přenáší v poměru 40 – 60 v režimu Auto, 50 – 50 v režimu Sow, 60 – 40 v Town, 35 – 65 v režimu Sport a 30 – 70 v režimu Track. O správné zařazení převodu se následně stará osmistupňová automatická převodovka.

foto: pinterest.com

Kvůli motoru musel být překopán i motorový prostor, protože bylo třeba přivést více vzduchu ke chlazení, ale i k sání. Změn je ale samozřejmě mnohem více. To hlavní však je, co auto s hmotností 2433 kilogramů dokáže. Zrychlí na stovku za 3,5 sekundy a maximální rychlost se pohybuje na úrovni 290 km / h. Takže off-roadový terén s blátem a skalami není to jediné, kde se v něm dá užít skvělá jízda naplno. Oficiální cena tohoto skvostu ještě nebyla zveřejněna, ale už teď víme, že jde o nejrychlejší SUV, které bylo kdy představeno.

zdroj: cnet.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]