0

sdílení

Nejlepším městem pro život přistěhovalců se stal Singapur

Simona Hanzelová / 1. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: singapore.grand.hyatt.com

Podle poslední výroční zprávy HSBC Holding Plc, která zkoumá kvalitu života přistěhovalců, se v tomto roce stal nejlepším místem pro jejich život městský stát Singapur. Průzkum hodnotil kategorie jako jsou osobní finance, celková kvalita života, kariéra, vzdělávání či založení rodiny v zahraničí. Na druhém místě za Singapurem se umístil Nový Zéland. V čem ho tedy Singapur předběhl?

 

Peníze a ekonomika

Přistěhovalci v Singapuru vydělávají v průměru až 139 000 dolarů ročně, což je o 43% více než celosvětový průměr. Nejvíce vydělají přistěhovalci v Hongkongu (až 170 000 dolarů) a ve Švýcarsku (188 000 dolarů). Ještě lépe placení jsou někteří přistěhovalci v Curychu, kde až dva z pěti vydělají přes 200 000 dolarů ročně, což je téměř o jednu třetinu více, než vydělají přistěhovalci v Šanghaji.

V Singapuru jsou však se svými financemi spokojené až tři čtvrtiny přistěhovalců, ve srovnání s 52% přistěhovalců asijsko-pacifického regionu.

751
zdroj: straitstimes.com

Kvalita života

V této kategorii se hodnotily celkové podmínky pro život a sociální integrace přistěhovalců. Překvapivě je toto kategorie, ve které se Nový Zéland umístil na lepší příčce, než vítězný Singapur, který zaujal až čtvrté místo. Až 8 z 10 přistěhovalců žijících v Singapuru však uvádí, že se tam cítí bezpečněji, než ve své domovině.

SONY DSCzdroj: upload.wikimedia.org

Kariérní vyhlídky 

Více než 6 z 10 přistěhovalců pracujících v Singapuru věří, že je to dobré místo pro rozvoj jejich kariéry. Na druhém místě se v této kategorii umístil Hongkong. Mezi další asijské země, které se dostaly do top 10, patří i Čína (obsadila 7. místo) a Indie (9. místo). Nový Zéland skončil až na 18. místě.

Až 58% přistěhovalců si myslí, že Singapur je dobré místo na start podnikání. Zato Londýn či New York lákají spíše lidi z manažerských pozic toužících po kariérním růstu. Více než 70% přistěhovalců z obou měst tvrdí, že díky kariéře v Londýně či New Yorku se jim po návratu do rodné vlasti nesrovnatelně zlepšily pracovní vyhlídky.

sia-holidays-packageszdroj: singaporeair.com

Rodina a vzdělání

Pokud jde o rodinné zázemí, nejlepší zemí na světě pro přistěhovalecké rodiny je Švédsko, které si získalo první místo především díky vysoké kvalitě péče o děti a nákladům na jejich výchovu. Singapur se umístil na třetím místě a Nový Zéland na čtvrtém. Z asijsko-pacifického regionu se do top 20 probojoval i Tchaj-wan, Hongkong či Austrálie.

V případě kvality vzdělávání byl však nejlépe hodnocenou zemí právě Singapur. Až 75% tamních přistěhovalců hodnotí kvalitu vzdělání v Singapuru o 75% lépe, než v jejich domovské zemi. Nový Zéland obsadil až osmou příčku.

zdroj článku: bloomberg.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]