Nejkrásnější květinářství v Praze a v Brně, kde myslí fair-trade

Darja Jochimová / 4. dubna 2017 / Z Česka

zdroj: FB Rosebud/ FB Louky Květ

Pokud chceš krásnou a netradiční kytku, je občas problém narazit na květinářství, kde nad vázáním kytek přemýšlejí jinak a není to jen “sámoška na kytky.” Jelikož květiny mám opravdu ráda, a obzvlášť ty čerstvě řezané, sepsala jsem pár tipů, kam se pro netradiční kytice v Praze nebo v Brně vydat.

Rosebud

Rosebud bylo za mě první designové květinářství, na které jsem kdy narazila. Milý přístup, maličké, ale krásné a voňavé prostory, a práce s dosud opomíjenými květinami. A samozřejmě – odlišný styl vázání květin než na jaký jsme dosud byli zvyklí. Rosebud funguje od roku 2010 a v Brně na Gorkého ulici se těší veliké oblibě. Hádejte, kde si nejvíce budoucí nevěsty kupují své svatební kytice.

zdroj: FB Rosebud

Kvítí z lesa

V Brně najdeš další netradiční květinářství, Kvítí z lesa. Pokud máš rád luční a lesní květiny, musíš rozhodně sem. Najdeš zde většinou české kytky a ty, co nejsou z Čech, jsou fair-trade. “Kvítí z lesa vzniklo, abychom nezapomněli na naši krajinu, divoké zahrady našich babiček, pestré louky zářící v letním poledni a hluboké lesy vonící mechem. Místa, kde jsme venku,” říká zakladatelka projektu.

zdroj: FB Kvítí z lesa

La Plevela

Květinářství La Plevela je nový brněnský počin. Krom krásných kytek tady najdeš i dekorační předměty a drobné dárky. Krásný “plevel” najdeš v Brně na Václavské ulici. Jak už název napovídá, kytici růží tam rozhodně nehledej, spíš krásné kytice pro radost nebo na tvůj svatební den.

zdroj: FB La Plevela

Green Decor

Od té doby, co bydlím v Praze, nikam jinam pro květiny nechodím. Slečny jsou tak milé, že mi dokonce před Vánoci uvázaly vánoční kytku místo stromečku. Rozhodně se nejedná o typické velkoobrátkové květinářství. Green Decor je obchod, který založili tři přátelé a specializuje na prodej květin a rostlin, které jsou vypěstované v Čechách nebo z farem dodržujících principy fair trade. Jedná se zřejmě o první květinářství v České republice, které usiluje o certifikaci Fair Flowers Fair Plants, jedinečný systém, který zajišťuje etické a udržitelné pěstební postupy a umožňuje kupujícím vysledovat lokalitu farmy, kde byly květiny vypěstovány.

zdroj: FB Greed Decor

Louky Květ

Za mě velmi krásný a nadějný projekt. Květinářství nenajdeš sice v Praze, ale kousek za ní. Za cestu to však stojí a navíc si můžeš, pokud máš rád čerstvé květiny na stole, objednat květinové předplatné. A proč květinářství není v Praze? Protože zhruba na 9 000 m² si pěstují vlastní květiny. Druhy, na které se zapomnělo; typy, které se nedostaly do květinářství. Tvoří z toho, co právě kvete, a nepoužívají žádnou chemii. Ideální květinářství pro víly!

zdroj: FB Louky Květ

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]