Nejflexibilnější zaměstnání a byznysy dneška – nabízejí dostatek volného času a zároveň slušný výdělek

Michal Sorkovský / 13. června 2017 / Business

zdroj: Airbnb / archiv Matouš Vinš

Je zcela jasné, že naše generace se na práci a pracovní dobu dívá zcela jinak než ty předešlé. Jde o to, že člověk už netouží jen po skvělé kariéře, ale pokukuje spíše po zážitcích, cestování a užívání si života. Tedy lépe řečeno, lidé chtějí super kariéru, hodně peněz a přitom čas na věci, které je baví dělat. Zde je pár zaměstnání a byznys nápadů, které to umožňují.

Pronájem bytu přes Airbnb

Něco, k čemu se uchyluje stále více lidí po celém světě. Pronájmem bytu či pokoje prostřednictvím jednoho z nejreprezentativnějších nápadů sdílené ekonomiky se přitom dá i živit.

foto: needwant.com

Časově jde o velmi flexibilní činnost, neboť tvými jedinými starostmi jsou čistota bytu a komunikace s pronajímateli. Pokud tedy vlastníš prostor, který by se dal přes Airbnb pronajímat, je to pro tebe minimálně zajímavá příležitost přivydělat si.

 

Freelance / digitální nomádi

Pracuješ jako designér či specialista v marketingové společnosti a štve tě minimum volného času? Nejsi první, ani poslední. Existuje mnoho freelancerů, kteří se vykašlali na zaměstnání a stali se sami sobě šéfy. Jde jen o to, že si musíš věřit natolik, abys to sám zvládl. Pokud v životě potřebuješ změnu, určitě to stojí za zvážení.

Digitálni nomádi jsou přitom zcela jiný level. Na takový životní styl se dá dívat jako na vysněný. Kdo by nechtěl cestovat a mít možnost pracovat v podstatě z jakéhokoli koutu světa? Pokud si dokážeš získat stabilní klienty, takový život pro tebe vůbec nemusí být nereálný.

foto: archiv Matouš Vinš

 

Taxi

Pokud uvažuješ nad prací taxikáře, můžeš počítat s tím, že dostaneš jedny z nejflexibilnějších podmínek vůbec. Při aktuální nejasné budoucnosti Uberu stále existují aplikace a služby, se kterými se jezdit vyplatí. Pokud máš tedy vlastní auto a nemáš práci, měl bys určitě zvážit získání taxikářské koncese.

 

foto: hopin.sk

 

Prodej online

Stále více mladých lidí přestává chodit do práce a začíná se živit zprostředkováním oblečení, které u nás není k dostání. Pokud má Supreme v Londýně představit novou kolekci, stačí, když noc před tím přespíš ve stanu před prodejnou spolu se stovkami dalších fanatiků a máš šanci, že koupíš pár skutečně drahých kousků. Limitované edice některých nových tenisek se prodávají za šílené částky.

foto: abc7ny.com

Jako mnohem legitimnější způsob prodeje online se ale jeví vlastní aktivita na Amazonu či E-bay. Stačí pár kliků přes Google a najdeš desítky příběhů lidí, kteří si takto dokázali zajistit živobytí a dopřát si tak o něco flexibilnější životní styl.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]