Nejdražším vyrobeným autem světa je Rolls Royce Sweptail

Rudolf Nečas / 29. května 2017 / Auto

zdroj: rolls-roycemotorcars.com

Z jeho ceny se ti zatočí hlava.

V té nejvyšší kategorii luxusního automobilového trhu se to vysokými cenami jen hemží. Exkluzivní auta, která vytvořili lidé jako Christian Von Koenigsegg a Horacio Pagani, mohou snadno stát milion dolarů a více. S průměrnou cenou Bugatti Chiron, která se pohybuje okolo 3 milionů dolarů, se nezdá, že by bylo ještě mnoho prostoru pro zvedání ceny. Ale něco takového neplatí pro společnost Rolls-Royce. Nové kupé, jediné svého druhu, které výrobce automobilů vyvíjí pro zákazníka na zakázku od roku 2013, se blíží k dokončení a předpokládá se, že jeho cena bude více než 10 milionů eur. Tento velmi vzácný Rolls-Royce dostal jméno Sweptail.

Toto vozidlo dokazuje, že výrobce postaví vše, co chceš, pokud máš peníze. Inspirace pro Sweptail pochází z klasických Rolls-Royců z dvacátých a třicátých let 20. století. Jeho dlouhé linie a karosářská kvalita dokonale obnovují styl této doby.

Zákazník popisovaný jako „znalý sběratel jedinečných položek včetně superjacht a soukromých letadel“, si přeje mít exkluzivní dvoudveřový Rolls-Royce se skleněnou střechou, která odpovídá jeho odlišnému profilu. Výrobce představil automobil tento víkend na přehlídce Concorso d’Eleganza v Itálii.

foto: rolls-roycemotorcars.com

Pokud jde o cenu, ta dosahuje více než trojnásobku ceny zmíněného Chironu. Podle Telegraphu cenovka vystřelila až na 10 milionů liber, což je téměř 11,5 milionu eur. Na základě toho by se Sweptail mohl oficiálně stát nejdražším automobilem, který se kdy prodal, i pokud jde o auta jakékoliv éry a jejich cenu upravenou o inflaci.

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

foto: rolls-roycemotorcars.com

zdroj: thedrive.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]