0

sdílení

Necestujeme, abychom utekli životu. Cestujeme, aby život neutekl nám

Henrieta Balázsová / 7. února 2017 / Zajímavosti

Někdy, když toho máš opravdu dost, je odjet někam pryč tím nejlepším řešením. Mnoho lidí si proto myslí, že cestování je formou útěku před životem. Pravda je však taková, že cestování je skvělým způsobem, který zbavuje všechno, co nás obklopuje jednotvárnosti a dokáže nás přivést zpět k lásce k životu. 

 

Člověku není přirozená monotónnost

Naši předkové neseděli několik hodin denně ve stejné kanceláři (případně jeskyni), nechodili do práce každý den tou samou cestou a stejným dopravním prostředkem, neměli dny naplánované od první do poslední minuty. Jejich dny prostě nebyly na vlas stejné, jako mnohé naše. Každý jejich den byl sice spojen s dávkou odevšad hrozícího nebezpečí, ale zároveň i dobrodružství. Měli bychom proto být vděčni za bezpečnost a téměř neomezené možnosti, které nám moderní život nabízí, ale zároveň bychom neměli zapomínat na to, že jsme byli zrozeni pro dobrodružství.

Cestování nás dělá šťastnějšími

Říká se, že cestování nám rozšiřuje obzory. Toto tvrzení je jistě pravdivé, jelikož cestování nám dává nové zkušenosti, nové vzpomínky a dokonce nám pomáhá při cestě k sebepoznání. Pokud budeš setrvávat na stejném místě a budeš dělat stejné věci, tvé vzpomínky určitě nebudou tak barevné, jako kdybys cestoval. Právě to ti dá možnost zdolávat nové výzvy a poznávat přitom nové země a nové lidi.

Zdroj: pexels.com

Jak si ušetřit čas a peníze na cestování?

Samozřejmě, cestování je jak časově, tak i finančně náročné. Pokud však potřebuješ jednoduše „vypnout“, nemusíš jet na dvoutýdenní luxusní dovolenou. Na skvělý reset ti poslouží i víkendové kempování v lese, ve kterém jsi například ještě nikdy nebyl. Není důležité, kam jedeš, důležité je jednou za čas změnit prostředí.

Vytvoř si „kasičku“ speciálně pro účely cestování. Pravidelně si sem odkládej například zbytky peněz z obchodu v drobných, peníze ušetřené za cigarety nebo za jídlo z restaurace. Budeš překvapen, jakou sumu si za několik měsíců našetříš.

Sepiš si seznam míst, která bys chtěl navštívit. Měj ho neustále na očích, bude ti motivací i při nejtěžších „záchvatech“ prokrastinace.

Na plánování si dopřej dostatek času. Čím větší je časový předstih, ve kterém si hledáš letenku nebo ubytování, tím více ušetříš.

Nezapomínej, že nežijeme jen proto, abychom tvrdě pracovali. Život by měl být i o zaslouženém dobrodružství a zábavě. Neboj se proto vystoupit ze své komfortní zóny a odcestovat někam, kde to neznáš. Udělá tě to šťastnějším, moudřejším, otevřenějším a získáš vzpomínky, na které budeš moci vzpomínat celý život.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]