Necestujeme, abychom utekli životu. Cestujeme, aby život neutekl nám

Henrieta Balázsová / 29. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: favim.com

Někdy, když toho máš opravdu dost, je odjet někam pryč tím nejlepším řešením. Mnoho lidí si proto myslí, že cestování je formou útěku před životem. Pravda je však taková, že cestování je skvělým způsobem, který zbavuje vše, co nás obklopuje, jednotvárnosti a dokáže nás přivést zpět k lásce k životu.

Člověku není přirozená monotónnost

Naši předkové neseděli několik hodin denně ve stejné kanceláři (případně jeskyni), nechodili do práce každý den stejnou cestou a stejným dopravním prostředkem, neměli dny naplánované od první do poslední minuty. Jejich dny prostě nebyly na vlas stejné, jako jsou mnohé naše. Každý jejich den sice byl spojen s dávkou odevšad hrozícího nebezpečí, ale zároveň i dobrodružství. Měli bychom být proto vděčni za bezpečnost a téměř neomezené možnosti, které nám moderní život nabízí, ale zároveň bychom neměli zapomínat na to, že jsme byli zrozeni pro dobrodružství.

Cestování nás dělá šťastnějšími

Říká se, že cestování nám rozšiřuje obzory. Toto tvrzení je jistě pravdivé, cestování nám dává nové zkušenosti, nové vzpomínky, a dokonce nám pomáhá při cestě k sebepoznání. Pokud budeš setrvávat na stejném místě a budeš dělat stejné věci, tvé vzpomínky určitě nebudou tak barevné. Právě to ti dá možnost zdolávat nové výzvy a poznávat přitom nové země a nové lidi.

Zdroj: pexels.com

Jak si ušetřit čas a peníze na cestování?

Samozřejmě, cestování je jak časově, tak i finančně náročné. Pokud však potřebuješ jednoduše „vypnout“, nemusíš odjet na dvoutýdenní luxusní dovolenou. Na skvělý reset ti poslouží i víkendové kempování v lese, ve kterém jsi například ještě nikdy nebyl. Není důležité, kam jdeš, důležité je jednou za čas změnit prostředí.

Vytvoř si „kasičku“ speciálně na cestování. Pravidelně si sem odkládej například vrácené drobné z obchodu nebo peníze ušetřené za cigarety či za jídlo z restaurace. Budeš překvapen, jakou částku si za několik měsíců našetříš.

Sepiš si seznam míst, která bys chtěl navštívit. Měj ho neustále na očích, bude ti motivací i při nejtěžších „záchvatech“ prokrastinace.

Na plánování si dopřej dostatek času. Čím větší je časový předstih, ve kterém si hledáš letenku nebo ubytování, tím více ušetříš.

Nezapomínej, že nežijeme jen proto, abychom tvrdě pracovali. Život by měl být i o zaslouženém dobrodružství a zábavě. Neboj proto vystoupit ze své komfortní zóny a odcestovat někam, kde to neznáš. Udělá tě to šťastnějším, moudřejším, otevřenějším a získáš vzpomínky, na které budeš moci vzpomínat celý život.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]