Neboj se cestovat sám a užij si to, dá ti to tyto výhody

Henrieta Balázsová / 7. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Ocitl ses už někdy v situaci, kdy jsi měl možnost navštívit nějaké nové místo, ale výzvu jsi nepřijal, protože jsi nenašel nikoho, kdo by ti na cestě dělal společnost? Možná jsi udělal chybu. Sólo cestování nás totiž činí lepšími, zkušenějšími a odvážnějšími. Přečti si, jaké výhody ti může dát a neboj se poznávat krásná místa na Zemi i sám.

# 1: Sólo cestování je důkazem toho, že se cítíš příjemně i sám se sebou

Pravdou je, že mnoho lidí ve své vlastní společnosti dlouho nevydrží. Neustále vyhledávají někoho, s kým by trávili čas, protože nejsou schopni vydržet sami se svými myšlenkami. Pokud to dokážeš, je to znakem toho, že jsi silnou a vyrovnanou osobností.

# 2: Pokud cestuješ sám, znamená to, že si důvěřuješ

Cestování vyžaduje množství rozhodnutí – například kam půjdeš, jak se tam dopravíš, co tam budeš dělat, kde se ubytovat, jak budeš cestu financovat … Pokud víš, že všechna tato rozhodnutí zvládneš udělat sám a dokážeš se o všechno postarat, jsi člověkem, na jehož se opravdu dá spolehnout.

# 3: Dokážeš se přizpůsobit

Pokud se ocitneš v nějaké nové zemi sám, musíš se jí do jisté míry přizpůsobit. To však samozřejmě znamená nutnost vystoupení ze své komfortní zóny. Pokud to však dokážeš, znamená to, že ti to nedělá problém nejen při cestování, ale i v jiných oblastech tvého života, což je tvou obrovskou výhodou.

Zdroj: pexels.com

# 4: Sólo cestování tě naučí lépe porozumět jiným lidem

Na cestách budeš muset mnohdy čelit jazykové bariéře a kulturním rozdílům. Budeš se však muset spolehnout jedině sám na sebe, což vyžaduje značnou dávku vynalézavosti a trpělivosti. Udělá to z tebe však člověka, který nebude mít s komunikací problém nikde – ať už doma, nebo na cestách.

# 5: Lidé, kteří cestují sami, jsou soběstační

Čím více budeš cestovat, tím více je pravděpodobné, že se dříve či později dostaneš do nějaké problémové situace. Můžeš například zmeškat letadlo, ztratit zavazadla, nebo mít problémy se svým ubytováním. Při řešení problémů je mnoho lidí zvyklých spoléhat se na někoho druhého. Na koho se však můžeš spolehnout ty? Jedině sám na sebe. Pokud si poradíš s těmito výzvami na cestách, nic ti nebrání v tom, aby ses stal zcela soběstačným i doma.

# 6: Sólo cestování tě naučí velmi cenné sebereflexi

Pokud budeš cestovat sám, budeš mít dostatek prostoru a času na přemýšlení. Nová místa, kultury a jídla ti navíc rozšíří obzory a otevřou mysl, takže se možná dostaneš k myšlenkám, které by tě doma nikdy nenapadly. Získáš tak skvělý prostor na přehodnocení svých kroků a rozhodnutí.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]