0

sdílení

Nauč se kterýkoli z těchto 16 programovacích jazyků a máš job!

Timotej Vančo / 16. října 2016 / Tools a Produktivita

Dnes je již mnoho věcí zautomatizovaných, vše běží na nějakých programech a všude se dá stále najít možnost, jak to udělat a napsat lépe.

 

Dnes již existuje mnoho programovacích jazyků, některé jsou více a některé méně populární. Pokud firma hledá nového zaměstnance, hledá hlavně někoho, kdo umí pracovat v programech a s kódem, jaký oni používají. Dokonce už programátoři, kteří ovládají zcela „mladé“ programovací jazyky jako Swift od Applu nebo Google Go jsou dost žádáni.

V tomto článku můžeš najít několik programovacích jazyků, které pokud budeš ovládat, zaručí ti pracovní pozici.

Java

logo-java

Foto: ciscoalbania.com
Vytvořena v roce 1991 jako programovací jazyk pro inteligentní televize. Java vytvořená firmou Oracle je stále nejpopulárnější jazyk na světě, protože se v ní dají tvořit aplikace pro Android nebo programy pro byznys.

C

c-programmers
Foto: 8tracks.com

Jeden z nejstarších programovacích jazyků je stále i jeden z nejpoužívanějších. Byl vytvořen v časných 70. letech minulého století.

Python

python_logo
Foto: fedoramagazine.com

Tento programovací jazyk sahá až do roku 1989. Mnozí ho mají v oblibě díky jeho lehké a pochopitelné čitelnosti, z čehož vyplývá fakt, že se snadno učí.

PHP

php

Foto: nathanneil.com

Tento jazyk pro programování webu je velmi používán. Podle statistik ho používá až jedna třetina web stránek na internetu. Facebook, Yahoo nebo WordPress jej také používají.

Visual Basic

vb-into-ios-banner

Foto: spaceotechnologies.com

Visual Basic je vytvořen Microsoftem pro jednodušší programování s pomocí grafických elementů, které zastupují různé funkce. Nyní můžeš programovat pouhým kliknutím a tažením.

JavaScript

javscript-1
Foto: blog.itsysintegration.net

Super populární programovací jazyk pro webové aplikace. Navzdory podobnému jménu s Javou s ní nemá nic společného. Na mnoha moderních webech najdeš právě JavaScript.

R

r-this-is-the-programming-language-of-choice-for-statisticians-and-anybody-doing-data-analysis-google-has-gone-on-record-as-a-big-fan-of- r-for-the-power-it-gives-to-its-mathematicians

Foto: businessinsider.com

Tento jazyk je méně známý. Je používán hlavně pro lidi, kteří pracují se statistikami nebo analýzou dat.

Go

google-amp-fast-speed-travel-ss-1920

Foto: pakistankaktudahafiz.com

Originální vytvořen programovací jazyk Googlem pro zrychlení vyhledávání a všeho spojeného s jejich nejznámějším vyhledávačem. Je to jeden z nejrychleji rostoucích programovacích jazyků v používání.

Ruby

ruby_on_rails
Foto: en.wikipedia.org

Stejně jako Python i tento 24 let starý programovací jazyk je velmi lehký na čtení kódu. Známým ho ale udělal i jeho framework Rails, který výrazně usnadňuje tvorbu webu.

Groovy

2000px-groovy-logo
Foto: en.wikipedia.org

Má toho dost společného s Javou a na své popularitě nabírá od roku 2007. Je to jeden z jazyků, který se snaží programátorům usnadnit práci. Používá se ve firmách jako IBM, Google a Target.

Objective-C

apple-iphone-6s_7835

Foto: imore.com

Vzal si z mnoha jazyků něco, hlavně z C. Tvořily se v něm aplikace pro iOS, ale když Apple vydal Swift, tak se jeho síla mírně ztrácí.

Perl

perl_programming
Foto: helpdeskdirect.com

Vytvořila ho NASA v 80. letech minulého století. Používá se také při tvorbě webu, ale ne tak moc, protože není tak elegantní jako dnešní konkurenční jazyky.

Pascal

8325988-program-code
Foto: 123rf.com

Pojmenovaný po filozofovi Blaise Pascalovi. Tento programovací jazyk byl základ pro Macintosh od Applu. Pascal se časem změnil na Object Pascal, který je široce používán v dnešních systémech.

Delphi Object Pascal

delphi_x_seattle_ide_screenshot

Foto: en.wikipedia.com

Byl vytvořen Applem v roce 1986 a pojmenován vývojáři Applu po databázi Oraclu – The Oracle at Delphi. Dnes je Delphi zdá se znovu na vzestupu díky jeho používání při tvorbě mobilních aplikací.

Swift

dsc_1566-0_standard_640-0
Foto: applezein.net

Swift, jak jsem zmínil, je jazyk vytvořený Applem pro snazší tvorbu mobilních aplikací pro iOS.

MATLAB

8ohuzvqgmw
Foto: serc.iisc.in

Programovací jazyk, ve kterém se hlavně dělají matematické operace a pomáhá univerzitám naučit studenty rychlejším způsobem algebru nebo práci s obrazy. Je také používán mezi vědci, inženýry a programátory pracujícími na umělé inteligenci.

Zdroj článku: businessinsider.com  zdroj prezentačního obrázku: pexels.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]