0

sdílení

Nanits Chronicles: Začti se do komiksů digitální doby

/ 14. února 2017 / Business

zdroj: archív: Nanits Chronicles

Komiks v digitální podobě, kde není potřeba se proklikávat z jedné stránky na druhou. Žádné převody tištěných komiksů na jeho digitální obdobu. Co víc, text je podložen přirozeně zakomponovanou hudbou, která se mění v závislosti na tom, ve které scéně se zrovna nacházíš. Vše je vykresleno ve více vrstvách, takže při scrollování máš pocit, že se doslova noříš do samotného 3D světa.

Toto vše už je realita s technologií zvanou digital comics 2.0, se kterou na českou komiksovou scénu vstupuje Nanits Chronicles.

KOMIKS UKAZKA 02Foto: archív Nanits Chronicles

Láska ke komiksům a filmový scénář

Na počátku Nanits Chronicles měl být původně scénář k filmu, ale jak říká Robert Kaločai, CEO, tvůrce a scénárista projektu: ”Film by v podmínkách České republiky pravděpodobně nikdy nevznikl. Proto jsem zvolil dle mě co nejpodobnější médium a to je komiks. Dovoluje vyprávět stejně obrazově velkolepě. Ale s lepším rozpočtem.”

Za dnes už devíti dílnou ságou hlavní hrdinky Nii z Marsu, která přilétá na Zemi zkoumat látku Nanits, stojí tři kamarádi a fanoušci komiksů – Robert Kaločai, Michael Petrus (kreativní ředitel) a Viktor Šauer (CPO a scénárista). Projekt ale v současné době čítá na 25 kreativních osob, kde se potkáte s kreslíři, artisty, fontmakery, 3D modeláři ale i hudebními skladateli

Kde se vzalo slovo Chronicles (z českého kronika, příběhy) si asi představí každý z nás. Co se však skrývá pod tajemnějším Nanits? “Jde o látku, která v budoucnosti umožní snadno léčit lidské tělo. Lékaři, tak jak je známe teď, už neexistují. Léčení funguje na bázi předplatného. Třeba jako u Spotify nebo Apple Music. Když dostanete chřipku, zaplatíte si předplatné a Nanits ji vyléčí. Za nějakou dobu přestane předplatné fungovat. Pokud máte závažnější nemoc, řekněme třeba rakovinu, tak jí Nanits, podle výše předplatného, buď zpomalují, zastaví nebo úplně vyléčí,” vysvětluje Robert vznik jména a dějovou linku příběhu.

Expanze s podporou Kickstarteru

Oznameni_ALLFoto: archív Nanits Chronicles

Aktuálně jsou majitelé Nanits Chronicles schopni vydávat každý z 9 dílů čtvrtletně. Ale jak sami přiznávají, se ziskem dalších financí mohou vydávat častěji. Nebo hlavní příběh doplnit a prokládat jinými epizodami světa Nanits.

Investice chtějí získat přes populární crowdfundingové servery. Rozhodli se tak přihlásit k jednomu ze světově největších – ke Kickstarteru. Bohužel Česká republika stále není mezi zeměmi, které zde mohou přihlašovat své kampaně. Proto je také firma Nanits Chronicles hlášená ve Velké Británii.

O tom, že ve světě i u nás je u novou podobu digitálních komiksů velký zájem, svědčí fakt, že už nyní je vybráno 100 % cílové částky. Navíc do uzavření kampaně stálé zbývá ještě přibližně 20 dní. Spolumajitelé by rádi vybranou částku investovali mimo jiné i do technologie, nad kterou samotný komiks běží, aby ji mohli dále poskytnout i cizím autorům. Umožnit tak i jiným vydat si svůj vlastní komiks.

Výhoda digitálních technologií je i ve snadném přidávání dalších jazykových mutací. Nanits Chronicles si tak lze stáhnout do zařízení s Androidem či iOS v češtině, angličtině ale i němčině. Nejlepšího zážitku ze čtení, kreseb i podkladové hudby zažijete však na tabletu.

KICK_COVER_VIDEOFoto: archív Nanits Chronicles
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]