0

sdílení

Na světě je první trailer, který byl vytvořen umělou inteligencí

Linda Cebrová / 8. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: branding.news

Trailer k filmu Morgan vygeneroval superpočítač od společnosti IBM Research.

 

Doba, kdy trailery k filmům vytvářeli jen lidé, je již zřejmě za námi. Tým z IBM Research se pustil do spolupráce se společností Fox a štábem nového filmu Morgan a jejich superpočítačem s názvem Watson. Společně vytvořili první trailer k filmu, za kterým stojí umělá inteligence.

Scifi thriller Morgan představuje herečku Kate Mara jako manažerku společnosti, která stojí za první umělou inteligencí v těle, které vypadá stejně jako lidské. Rozhodne se tuto umělou inteligenci zničit, té se to však nelíbí a na světě je problém.

wat
zdroj fotografie: gameguide.com

Nejen, že popis filmu zní velmi zajímavě, stejně zajímavý je i trailer vytvořený super počítačem Watson. Na videu si můžeš prohlédnout samotný trailer, po kterém následuje i komentář několika členů štábu, ale i lidí ze společnosti Fox nebo IBM Research.

Nejdříve se musel Watson pustit do analýzy stovek filmových ukázek, aby „pochopil“ základní principy hororu. Pak použil základní vizuální a sluchové analýzy s cílem identifikovat obrázky, zvuky a emoce, které se obvykle nacházejí v děsivých a napínavých upoutávkách na filmy.

mr
zdroj fotografie: vice.com

Watson následně analyzoval film Morgan a identifikoval klíčové okamžiky filmu, z nichž by se měl trailer sestavit. Lidská ruka musela zasáhnout pouze na konci procesu, kdy bylo třeba dát jednotlivé obrazy dohromady a přidat finální zvuky a hudbu.

Nicméně od momentu, kdy systém IBM poprvé analyzoval filmový snímek, až po dokončení traileru specialisty, uběhlo jen přibližně 24 hodin. Běžná doba potřebná na výběr vhodných scén z několika hodin filmového materiálu a dokončení traileru je 10 až 30 dní.

gg
zdroj fotografie: vice.com

Trailery jsou často triviální a někdy mohou dokonce člověku zkazit celý film ještě předtím, než ho vůbec uvidí. Je jen velmi tenká hranice mezi vytvořením opravdu dobrého traileru nebo jen velké sbírce záběrů, ze které i tak nepochopíš, o co vlastně ve filmu má jít. Watsonova verze traileru je krátkou, jednoduchou a celkem poutavou ochutnávkou dlouho očekávaného snímku.

zdroj: iflscience.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]