Na mapě od Googlu uvidíš, zda tvá střecha potřebuje solární panely

Timotej Vančo / 2. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: blog.google.com/pexels.com

Nemůžeš se rozhodnout, zda se ti vyplatí koupit solární panely a nainstalovat je na střechu? Google se ti v tom snaží pomoci. Pomocí kvalitního softwaru zjistíš, jestli na tvou střechu svítí dostatek slunečního záření.

Google už dávno prezentoval své ambice v inovování průmyslu s obnovitelnými zdroji. Společnost se již rozhodla konečně jednat a chce jít i příkladem pro jiné. Google vytvořil mapu pro potenciální zájemce o solární panely, na které si mohou prohlédnout svoji polohu a okamžitě zjistí, zda se jim investice do získávání energie ze slunečního záření vyplatí.

V novém blogu Big G oznámili, že aktualizovaná interaktivní mapa obsahuje údaje o všech státech USA, včetně informací o solární energii pro více než 60 milionů potenciálních budov, na kterých by mohly vyrůst solární farmy. Doufáme, že brzy přibude i mapa pro zbytek světa, a tedy hlavně pro nás – střední Evropu.

Foto: blog.google.com

Iniciativa, se kterou se gigant z Mountain View začal zabývat už téměř před dvěma lety, v podstatě využívá vizuální data z Google Maps a Google Earth na generování 3D modelů z celkového množství slunečního záření, které dopadá na střechy.

Aby šlo opravdu o kvalitní software, Google bere v úvahu povětrnostní podmínky, polohu Slunce na obloze v různých ročních obdobích a také stín dopadající z okolních překážek, jako jsou stromy nebo vysoké budovy.

Google nedávno zveřejnil přehlednou statistiku týkající se potenciálu využití solární energie v USA. Podle jejich zjištění je možné až na 80 procent všech střech nainstalovat solární panely.

Foto: blog.google.com

V čele tabulky můžeme vidět Houston s odhadovanými 18.940 gigawatt hodinami (GWh). To je výkon, který by dokázaly využít solární panely, kdyby v tomto městě byly nainstalovány. Do první pětky se také dostala města jako Los Angeles, Phoenix, San Antonio a New York.

Zdroj článku: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]