0

sdílení

MWC 2017 | Sony Xperia XZ Premium oficiálně: 4K HDR displej a Snapdragon 835 nejsou všechno

Kristián Hrušovský / 2. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: Sony

Svůj velký den na MWC 2017 zažilo i japonské Sony. Výrobce představil několik nových modelů, mezi nimiž nechybí ani očekávaná vlajková loď Sony Xperia XZ Premium. Ta svou výbavou a designem vyráží dech.

 

Sony to se svým nejnovějším počinem pořádně odpálilo. Sony Xperia XZ Premium přichází hned s několika světovými prvenstvími na trhu s chytrými telefony. K nim se však dostaneme později. Sony svou prezentaci začalo klasicky, designem novinky. Ten nám je již dobře známý z předešlých modelů společnosti a nic převratného nepřináší. Pochromované sklo na zadní straně či snímač otisků prstů na boční straně. Sony nezapomnělo ani na odolnost vůči vodě a prachu díky certifikaci IP68.

zdroj fotografie: Sony

Přední strana byla osazena 5,5″ displejem s téměř neuvěřitelným 4K rozlišením (3840 x 2160 pixelů). I když jsme první 4K smartphone od Sony již viděli, nová Xperia XZ Premium však nyní podporuje HDR obsah, díky čemuž přináší ještě lepší barvy a celkový uživatelský zážitek. Sony uzavřelo spolupráci s Amazonem, který 4K HDR obsah pro výrobce dodává. Ve 4K rozlišení se však nebude zobrazovat veškerý obsah na displeji – vysoké rozlišení si užiješ jen v galerii a celém uživatelském rozhraní. Hry zatím 4K nepodporují a zobrazovány budou ve standardním Full HD rozlišení, což je však dobré pro procesor a výdrž baterie.

zdroj fotografie: TheVerge

4K HDR displej je tak jedno světové prvenství nového smartphonu. Dalším je použití nejnovějšího a nejvýkonnějšího mobilního procesoru současnosti, Qualcomm Snapdragon 835. Sony Xperia XZ Premium jako první na světě okusila výkon osmijádrového čipsetu s taktem 2,45 GHz vyrobeného 10 nm výrobním procesem. Součástí procesoru je i výkonná grafika Adreno 540. K této dvojici se přidává standardní 4 GB RAM paměť, zatímco pro uživatele je připraveno 64 GB interní úložiště. Pokud by to někomu nestačilo, možné je rozšíření skrz microSD kartu do 256 GB.

zdroj fotografie: TheVerge

Sony se již dlouhá léta zaměřuje i na vývoj fotoaparátů do svých smartphonů. Snímače od Sony jsou známé svými vysokými kvalitami, což výrobce dokazuje i zde. Nejnovější generace fotoaparátu od Sony disponuje 19 MPx rozlišením a hybridním automatickým zaostřováním s rychlostí zaostření 0.03 sekundy. Specialitou fotoaparátu je schopnost nahrávání super-zpomalených videí v 720 p kvalitě při až 960 snímcích za sekundu! Nechybí ani 5 osová optická stabilizace obrazu pro co nejplynulejší video, které nejnovější Xperia nahraje v maximálním 4K rozlišení při 30 fps.


zdroj fotografie: Sony

Xperia XZ Premium v ​​těle tlustém 7,9 mm ukrývá baterii s průměrnou kapacitou 3230 mAh. U displeje s vysokým 4K rozlišením bychom očekávali baterii s mnohem vyšší kapacitou, ale vše závisí i na optimalizaci Androidu 7 Nougat a vlastní nástavbou výrobce. Ve výbavě dále najdeme 13 MPx selfie fotoaparát, USB Type-C 3.1 konektor, gigabitové LTE či verzi s DualSIM. Cena Sony Xperia XZ Premium se má pohybovat v rozmezí 800 – 850 €.

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]