0

sdílení

MWC 2017 | Ano, dočkali jsme se! Nokia 3310 je oficiálně zpět

Peter Tarics / 28. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: TheVerge

Řeč je samozřejmě o klasickém telefonu, který nenabízí žádné smart funkce. 

 

V časech, kdy internetové připojení vyžaduje k provozu téměř každý druhý domácí spotřebič, jde nepochybně o odvážný krok, který se může, ale zároveň nemusí, vyplatit. Není však velkým tajemstvím, že se nejpopulárnější výrobce klasických telefonů rozhodl navrátit k životu model 3310 hlavně kvůli jeho skvělému menu, které rezonuje v uších každého nadšence. Právě jméno tohoto zařízení se šíří internetem do dnešních dnů již více než 17 let zejména formou vtipných obrázků, které odkazují na jeho někdejší výjimečné vlastnosti, které bychom nejednou přivítali i u vlajkových lodích dnešní doby.

zdroj fotografie: TheVerge
Mnohé z dlouho vychvalovaných vlastností klasické 3310 jsou naštěstí přítomné i v aktualizované verzi, která se tak může pochlubit pořádně odolnou konstrukcí, která si hravě poradí i s hrubším zacházením. Po designové stránce se jedná o povedenou kombinaci klasické 3310 s neméně populárním modelem 150. Telefon k dispozici ve 4 barevných variantách. Snad nejočekávanější novinka veletrhu také zaujme dlouhou výdrží na jedno nabití, kterou zajišťuje akumulátor s kapacitou 1200 mAh. Dobíjení bude probíhat skrze microUSB konektor a výrobce slibuje, že mobilní telefon dokáže na jedno nabití vydržet až 31 dní v stand-by stavu.
zdroj fotografie: Nokia

Nejvíce energie ale nepochybně spotřebuje zvětšený barevný displej s 2,4 palcovou úhlopříčkou, který nabízí QVGA rozlišení. Nad displej se dostala i základní selfie kamera. Je to skutečně přímo až neuvěřitelné, že Nokia přináší tuto obrovskou legendu zpět k životu a fakt, že na 3310 budeš moci vytvářet fotky, zní jako velmi zdařilý vtip.

zdroj fotografie: Nokia

Na zadní straně najdeš 2 MPx hlavní snímač i s přisvětlovací LED diodou. Aby byla „obživa“ dokonalá, na jedno jsme ještě zapomněli. Vsadíme se, že víš, o co jde. Ano, uhodl jsi správně. Jedná se o populární hru Snake, která si našla místo i ve druhé generaci, avšak v obnovené grafice. Interní úložiště má kapacitu 16 MB, přičemž v podpoře jsou i microSD karty do maximální kapacity 32 MB.

zdroj fotografie: Nokia

Tento klenot bude rozhodně prodejním tahákem nejbližších měsíců, minimálně pro nostalgické fanoušky, kteří udělají vše proto, aby si nezvyklou legendu mezi telefony mohli jakýmkoliv způsobem zakoupit. Oficiální cena byla stanovena na 49 € (cca 1300 Kč). No a jak je to v tvém případě? Také patříš mezi vážné kandidáty na koupi? Neváhej se podělit o své dojmy v komentářích níže.

zdroj fotografie: Nokia

zdroj fotografie: NokiaTheVerge

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]