0

sdílení

Musk představil solární střechu Tesla a další energetické produkty

Martina Ditrichová / 31. října 2016 / Business

Jaké novinky představil Elon v Los Angeles?

 

Elon Musk 28. 10. v noci představil novou Tesla solární střechu v Universal Studios v Los Angeles. O jeho plánovaném projektu jsme slyšeli už před hlasováním akcionářů o SolarCity fúzi, naplánované na 17. listopadu. Nazval ho „základní součástí dosažení diferencované produktové strategie„.

Solární střechy Musk předvedl přímo na slavných domech Universal Studios, které známe z filmů. Ve své prezentaci ukázal několik variací střešního designu, od tradičních až po moderní s „toskánskými taškami“. Všechny střechy jsou zhotoveny ze solárních panelů, které jako solární panely vůbec nevypadají. Jsou prakticky k nerozeznání od té, co máš na domě.

a2
zdroj: thestudiotour.com

Musk se vyjádřil, že je nezbytné, aby střecha i dobře vypadala a na designu si dal záležet. Je zvláštní sledovat muže, který spustil automobilovou revoluci s elektromobily, ředitele SpaceX, který plánuje kolonizovat Mars, a futuristického podnikatele, jak řeší design střechy. „Podívejte se tu sladkou střechu ,“ zažertoval Musk.

Na začátku svého proslovu zdůraznil, že cílem jeho firmy je urychlit vyřazení fosilních paliv z našich životů a vytvářet více udržitelný životní styl. „Doufám, že to je budoucnost, jakou jste si přáli ,“ dodal za obrovského potlesku.

screen-shot-2016-10-28-at-9-18-51-pm

Jsou tři klíčové komponenty, které mohou pomoci s klimatickými změnami a mají pozitivní vliv na svět: udržitelná výroba energie, baterie a elektrické vozy ,“ má napsáno Tesla na svých stránkách. „Tato řešení již nezávisle na sobě existují, když je však zkombinujeme, budou mnohem účinnější .

screen-shot-2016-10-28-at-8-52-59-pm

Musk zdůraznil, že Tesla se chystá integrovat své produkty, což zahrnuje i SolarCity, neboť sloučení je již u konce. Ideálním řešením je mít dům s Tesla střechou, v garáži Tesla auto a Tesla energetickou „Powerwall“, ve které budeš skladovat jídlo.

Tesla a Panasonic budou vyrábět solární články v závodě v Buffalo v New Yorku. CEO Tesly také předvedl novou verzi domácí baterie Powerwall 2.0, která se bude prodávat za 5,500 dolarů (cca 135 000 Kč). Má dvojnásobný úložný prostor a dvakrát tolik energie. Má 14 kW energie a 5 kW trvalého výkonu. Je to extrémně vylepšená baterie, tak jako Tesla auta, které jsou rok od roku výkonnější.

Už nyní má Tesla 38,000 předběžných objednávek na Powerwall, která je v nabídce od první poloviny roku 2016. Společnost investovala 5 miliard dolarů do obřího závodu na výrobu těchto baterií- Gigafactory – a dosáhne plné produkce v příštím roce. Nachází se v Nevadě a očekává se, že vytvoří kolem 500,000 baterií ročně.

screen-shot-2016-10-28-at-8-50-22-pm

Fúze Tesly a SolarCity je na spadnutí. Tesla toho měla v uplynulém roce mnoho, od rozjetí výroby Modelu 3 až po finanční injekci SolarCity ve výši 3 miliard dolarů. SolarCity nemělo dobrý rok. Její akcie klesly až o 45% a společnost musela kriticky snížit své marketingové výdaje a propustit mnoho zaměstnanců z oblasti prodeje a marketingu. Spojení s Teslou by jí mělo značně pomoci, a navíc by to mělo pomoci i nám a naší planetou.

zdroj: businessinsider.com  zdroj fotografií: businessinsider.com zdroj titulního obrázku: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]