0

sdílení

Motorku budoucnosti představilo BMW. Helma není potřeba, nikdy nespadneš.

/ 23. října 2016 / Business

Hladká jízda na nadčasovém motocyklu, dívka se skleněnými brýlemi místo přilby. Je to obraz budoucnosti za 100 let?

girlZdroj: brand.bmw-motorrad.com

Zdá se, že v BMW byli plní nadšení a při oslavě stého výročí od založení této automobilky, představili v různých městech tento koncept budoucího motocyklu BMW Motorrad VISION NEXT 100. Kromě tohoto krásného kola byli představeny další dvě auta budoucnosti. Společná věc pro všechny tři koncepty je představa robota na kolech. Stejně tak si ale BMW zakládá na radosti z jízdy, proto bude umělá inteligence sloužit jako podpora pro řidiče. Představen byl sportovní autonomní vůz Rolls-Royce a elektrický Mini.

bmw-car

rolls-royce-bmwZdroj: www.pcar.cz

Zatím je známo o tomto motocyklu pouze pár informací. Za prvé, vás před pádem dokonale ochrání jeho samo vyvážení kol. Jinými slovy, motorku můžete držet vzpřímenou dokud nezastavíte i když jste v pohybu. To řidiči umožní nemít na sobě ochranou helmu nebo oblečení.

digi-prZdroj: brand.bmw-motorrad.com

Digitální průvodce zajistí bezpečnou jízdu. Tato funkce může zasahovat řidiči do jízdní trasy v případě jeho potřeby a zcela se dokáže přizpůsobit podle stylu jízdy jezdce.

Digitální brýle místo přilby. Toto datové zařízení umožňuje hladkou komunikaci mezi řidičem a motocyklem. Snímá celý pohled jezdce a je citlivé na pohyb očí. Může ti promítnout mapy a další informace ohledně cesty.

Kultovní prvky jako černý rám a bílé linky byli navrženy tak, aby připomínali první motocykl BMW 1923 R32.

motorZdroj: brand.bmw-motorrad.com

 

BMW Motorrad VISION NEXT 100 ztělesňuje vizi společnosti BMW Group zaměřenou na jízdu na motocyklu v technologiemi propojeném světě – analogová zkušenost v digitálním věku. Jízda na motocyklu je o úniku z každodenního stereotypu. Ve chvíli, kdy osedláte motorku, jste naprosto svobodní. Vaše motorka je váš Velký útěk,“ říká Edgar Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad.

konecZdroj: brand.bmw-motorrad.com

 

 Zdroj textu: http://www.alux.com Zdroj úvodní foto: brand.bmw-motorrad.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]