0

sdílení

Modulární dům Gomos lze poskládat již za tři dny

Simona Hanzelová / 10. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: kolaz/inhabitat.com

Modulární architektura se stává stále populárnější. Důvod? Namísto zdlouhavé výstavby lze dům dokončit již během několika dnů.

 

Gomos je nový modulární stavební systém spočívající v tom, že betonové jednotky, které se vyrábějí v továrně, se na pozemku už jen smontují. Plnohodnotný domek lze takovým způsobem postavit už do tří dnů.

zdroj: inhabitat.com
zdroj: inhabitat.com

Při budování tohoto domu, který se nachází v portugalském městě Arouca, spojilo své síly více než 20 společností. Jde o první dům, který je postaven za použití Gomos systému. O to, aby byla výstavba tohoto domu jednoduchá a efektivní, se postaral architekt Samuel Gonçalves, zakladatel SUMMARY studio. Celý proces se podařilo zachytit v tomto krátkém videu:

 zdroj: inhabitat.com
zdroj: inhabitat.com

Každý modul Gomos, který opustí továrnu, je plně vybavený, včetně všech interiérových a exteriérových povrchových úprav, zateplovacích systémů, okenních rámů, vodních a elektrických instalací, jakož i vestavěného nábytku. Montáž stavby na místě se následně provádí pouze spojením modulů dohromady. Celý proces „výstavby“ takového domku tak skládá ze čtyř fází: výroba konstrukce jednotlivých modulů, obklady a technické vybavení, doprava a montáž.

zdroj: inhabitat.com

zdroj: inhabitat.com
zdroj článku:  inhabitat.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]