0

sdílení

Mladému Australanovi dala banka omylem skoro 2 miliony, utratil je za auta a ženy

Linda Cebrová / 27. prosince 2016 / Zajímavosti

Luke Brett Moore za sebou má opravdu jedinečnou zkušenost.

 

Díky chybě banky si mohl půjčovat neomezené množství peněz, a tak se k tomu také stavěl. Po uplynutí nějakého času mu však zaklepali na dveře zakuklenci a Luke si pobyl ve vězení. Tento čas však využil ke svému dobru, začal studovat, a z vězení se dostal na svobodu.

l2
zdroj fotografie: bbc.com 

Byl jsem v šoku. Najednou jsem zjistil, že mám přístup k velkému množství peněz. Byla to pro mě vskutku šílená doba. Bylo mi jenom 22 let, byl jsem mladý a hloupý a nepřemýšlel jsem jasně,“  uvedl Moore pro BBC News.

l3
zdroj fotografie: bbc.com

Svůj běžný účet měl Luke nabitý neomezeným množstvím peněz od banky. Začal si proto nakupovat například vozy značky Maserati nebo Aston Martin, zbylo mu i na motorový člun a jiné cennosti. Policie u něj doma dokonce našla podepsaný dres Michaela Jordana. Nicméně investoval také do podnikání a pravidelně si užíval zábavu v nočních klubech, v nichž se nevyhýbal alkoholu ani drogám.

l1
zdroj fotografie: bbc.com

Po zadržení byl propuštěn na kauci, ale později byl uznán vinným z toho, že podvodem získal finanční prostředky. Luke se dočkal odsouzení ke 4,5 roku odnětí svobody. Pustil se však do studování knih o právu, byl tak schopen se sám zastupovat a podal si žádost o propuštění na kauci. Po pár měsících se mu to podařilo, vyšel ven z vězení a na svobodě čekal, jak dopadne jeho pokus o odvolání.

l5
zdroj fotografie: bbc.com

Sice to trvalo více než rok, ale nakonec se k překvapení mnoha dočkal osvobozujícího verdiktu, který vznesl odvolací soud. „Není pochyb o tom, že jednal nečestně. Ale podvod platí u člověka, který je podváděný, avšak jeho čin byl zaměřen na počítač, který nemá lidské nedostatky a nemohl tak být podveden stejným způsobem.“ -uvedla Natalie Adams – jedna ze tří odvolacích soudců, která přišla na to, že odsouzení byla chyba, protože nedošlo k podvodu.

l6
zdroj fotografie: bbc.com

Soudce Mark Leeming zase dodal, že na jeho jednání nebylo nic skrytého, protože banka jeho rostoucí zadluženost měla úplně přesně zaznamenanou. Sám Moore podle zákona neměl žádnou povinnost banku informovat o tom, co se děje. Moore se ze své chyby poučil. Znovu by to už prý neudělal, protože mu to zničilo život. Podle jeho slov to nestálo za těch pár měsíců se striptérkami a kokainem. Právo, které začal studovat díky svému případu, ho tak chytlo, že momentálně studuje na právnické univerzitě. Pokud půjde vše, jak má, za dva roky z něj může být právník. Šest měsíců za mřížemi mu dalo unikátní pohled na vězení. V budoucnu plánuje pomáhat odsouzeným, kteří potřebují pomoc.

zdroj: bbc.com zdroj titulní fotografie: bbc.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]