Minimalistický dům od dánské firmy zaujme vzhledem a překvapí cenou

Miroslav Lukáč / 23. března 2017 / Architektura

zdroj: designbase.dk

Každý milovník minimalismu a designově vyladěného bydlení si u tohoto domu určitě přijde na své. Tento ultramoderní modulární dům si tě získá svou jednoduchostí, ale i propracovanými prvky. Celou atmosféru dotváří tmavý a temný nádech exteriéru i interiéru. Jediné, co tě určitě nepotěší, je cena takového bydlení.

Dánská společnost Vipp vytvořila ultramoderní minimalistické bydlení, které je možné postavit kdekoliv. Konstrukci vyrobenou z pozinkované oceli a skla s rozlohou téměř 56 m 2 je možné postavit přímo na místě s kompletním zařízením do 5 dní. Kompaktní dvoupodlažní příbytek dokáže ubytovat 4 osoby a jeho minimalistický design mu umožňuje splynout s okolní krajinou.

zdroj foto: vipp.com

Přestože je firma Vipp známá především pro své popelnice, společnost vytvořila takové bydlení, aby konkurovala panelovým domům. Modulární dům je kompletně zařízen velkým množstvím vlastních výrobků a doplňků od společnostiObsahuje pohovku, koupelnu, otevřený obývací pokoj propojený s kuchyní v prvním podlaží, zatímco ložnice se nachází v horním patře. Velké prosklené stěny a vnitřní prostor tvoří jedinečnou identitu Vipp Shelter  oficiální název pro tyto domy.

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

Vedoucí konstruktér Morten Bo Jensen se vyjádřil, že „cílem nebylo vytvořit obyčejný dům a ani jeden z mnoha mobilních domů. Vipp má základy ve výrobě průmyslových objektů, a proto nám umožňuje tento objekt definovat jako obyvatelný, hybridní a funkční.“ Cena takového domu se pohybuje kolem 536 000 € bez nákladů na přepravu a instalaci a není možné požádat o přizpůsobení nebo jakékoliv úpravy.

zdroj foto: vipp.com

A takto to vypadá, než dům postaví a přivezou na místo určení k novým majitelům. zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj foto: vipp.com

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]