Minimalistická chata ti poskytne klid a odpočinek od reality

Vladimír Chott / 24. května 2017 / Architektura

Život ve velkých městech je často stresující a vyčerpávající. Příroda však nabízí prostor, kde si lidé dokáží „dobít baterky“. Dánská firma Vipp se proto rozhodla přinést na trh něco, co lidem pomůže odpočinout si od každodenního shonu.

Vipp, známá svým minimalistickým designem v oblasti keramických domácích potřeb, přišla s nápadem, který se vymyká jejich běžným produktům. Tato jednobarevná chata má sloužit jako útočiště před rychlým a stresujícím životním stylem ve velkoměstech.

zdroj foto: Vipp.com

Chata o velikosti 55 metrů čtverečních byla navržena, aby sloužila jako „nabíjecí stanice pro lidi“, řekl Kasper Egelund, šéf společnosti Vipp. Stejně jako ostatní produkty této firmy, i chata působí elegantně a jednoduše. Obdélníková konstrukce složená z kovu a skla dokonale splyne s okolím. Je posazena na pilířích, které mají snižovat celkový dopad na okolí.

zdroj foto: Vipp.com

Interiér nabízí jednoduchost a dostatek volného místa vyvolává pocity ticha a odpočinku. Přízemí se skládá z kuchyně, obývací části, koupelny a malé místnosti s krbem. Ložnice se nachází nad těmito místnostmi a dá se do ní dostat pomocí žebříku. Skleněné panely, které sahají od země až pod strop, zakrývají boky konstrukce a nabízejí tak krásný výhled na okolí a zároveň dostatek světla během dne.

zdroj foto: Vipp.com

Výroba takové chaty probíhá severně od města Kodaň a trvá 6 měsíců. Samotná konstrukce se na místě skládá od tří do pěti dnů. A cena? 580 000 €, a to není zahrnuta přeprava celé chaty na místo, které si zvolí zákazník. V ceně je však zahrnut interiér včetně poliček, osvětlení a jiných věcí.

zdroj foto: Vipp.com

zdroj foto: Vipp.com

zdroj foto: Vipp.com

zdroj foto: Vipp.com

Umíš si představit víkendy v takové chatě, daleko od civilizace?

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]