Minimalismus a urbanistický styl v praxi

dle článku Štěpána Moravčíka, autor: Ing. Iva Hájková / 22. dubna 2017 / Architektura

zdroj: František Gela

Byt v novostavbě je určen k pronájmu. Interiér s rozlohou pouze 44 m² se svojí využitelností vyrovná podstatně větším bytům, a mnoho z nich předčí v množství úložných prostorů.

Byt byl původně koncipován v uspořádání 1kk. Nejzásadnějším požadavkem investora bylo oddělení obývacího pokoje od ložnice. Jelikož je byt určen k pronájmu, klient si přál také použití odolných a trvanlivých materiálů a maximální vzdušnost obývacího pokoje.

Foto: František Gela

Foto: František Gela

Koncept celého bytu je postaven tak, aby obyvatel vnímal jednotlivé místnosti jako jeden celek. Proto jsou dveře ze strany zádveří prosklené po celé výšce místnosti. Po vstupu do obývacího pokoje zaujme betonový strop a vnější vedení elektrických rozvodů. Klient si přál maximum vzdušnosti a zároveň oddělení spaní od obytné zóny. To se podařilo zabudováním nábytkové stěny, která odděluje místnosti posuvnými dveřmi. Nábytková stěna poskytuje kromě velkého množství úložného prostoru i místo pro TV. Obrazovka je připevněna na otočném mechanismu, který umožňuje sledovat program z obývací části nebo přímo z postele. Kuchyně je nenápadná. Odkládací prostory jsou vytaženy až po strop, poskytují dostatek úložné kapacity. V předsíni je připravena nika pro velkou vestavěnou skříň. Z toho důvodu může být v celém bytě jen minimum volně stojícího nábytku, a tím se podařilo splnit přání majitele, který získal nejen otevřený obývací pokoj, ale doslova celý byt.

půdorys bytu
Půdorys bytu Iva Hájková
Foto: František Gela
Foto: František Gela

Barevnou kombinaci bílé a šedé barvy doplňuje přírodní překližka, která je použita na jídelním a pracovním stole, policích a nábytkové sestavě v obývacím pokoji.

Promysleli jsme doslova každý centimetr bytu a vznikl tak byt o rozloze 44 m², který si nezadá v pocitu prostorové vzdušnosti a velikosti s podstatně většími byty, a mnoho z nich předčí v množství a rafinovanosti úložných prostor. Doslova jsme stvořili malý velký byt.“, dodává na závěr Iva Hájková.

Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela
Foto: František Gela

Podklady: Iva Hájková, zdroj: archinfo.sk

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]