Miluješ minimalismus? Mini domy pro milovníky tohoto směru brzy v prodeji

Richard Vitkovský / 30. dubna 2017 / Architektura

zdroj: muji.com

Minimalismus je opakem konzumu. Většina moderní společnosti směřuje ke spotřebě a uspokojování materiálních potřeb. Ale toto samo o sobě nezaručí štěstí. To vychází zevnitř. Mnozí to zjistí, až když je pozdě. Proto se stále více hovoří o takovém životě, ve kterém by peníze nebyly jen pánem, ale hlavně sluhou. Příkladem minimalismu jsou také mini domy z nabídky online obchodu Muji.

Japonský internetový obchod Muji se soustředí na produkty s jednoduchým designem a respektem k přírodě. Jeho zboží je často nazýváno jako minimalistické a velký důraz se klade na recyklaci. Značka Muji je tu od roku 1980 a momentálně má velmi široký záběr. Prodává vše od oblečení po kuchyňské doplňky, ale v nabídce se objevil dokonce i „neznačkový“ automobil. Pod značkou fungují i kavárny a kempy. Firma nestagnuje a dalším zbožím, které bude prodávat, jsou ekologické mini domy.

mini domy

zdroj fotografie: muji.com

Dřevěné domy, které nezaberou mnoho místa

Už dříve prodejce představil trojici mini domů, které byly jeho prvním pokusem. Bydlení v malém je však čím dál tím větším trendem, a tak tentokrát přišel s něčím novým a ještě menším – Muji hut. Extrémní minimalismus v praxi. Plocha něco přes devět metrů čtverečních opravdu není mnoho. Ale méně je někdy více. I přes papírově malé rozměry nabídne trošku stísněnější prostor pro tři až čtyři lidi. Vždyť jak říká přísloví: „Dobrých lidí se všude vejde hodně.“

dome

zdroj fotografie: muji.com

Díky obrovské ploše posuvných dveří z čistého skla proniká dovnitř množství přirozeného světla a nabízí se fantastický výhled na okolní prostředí. Malé rozměry jsou jen plusem a díky nim je možné umístit mini dům opravdu všude. Na louku, na pobřeží moře a dokonce i na špičatý vrchol kopce. Dokonalému propojení domu z přírodou slouží i malá terasa.

Představ si, že ráno vstaneš, otevřeš si obrovské prosklené dveře, vyjdeš na terasu a projdeš se po orosené louce zalité sluncem. No není to paráda? Sen každého, kdo chce mít klid bez shonu a stresu velkoměst. Dřevo na výrobu pochází výhradně z Japonska. Vnější stěny domu jsou upraveny tak, aby dokázaly výborně odolávat povětrnostním vlivům. Napomáhá tomu speciální technika obložení z tvrdého dřeva, která se využívala při výstavbě japonských lodí.

Za minimalismus si připlatíš

Využití domů může být velmi široké – od víkendových chatek až po trvalé bydliště. Jejich cena se pohybuje okolo 27 000 dolarů. Vzhledem ke svým rozměrům to určitě není nejlevnější příbytek, ale za možnosti bydlení kdekoliv se prostě platí a jistě si najde množství zákazníků. Pokud by sis ho chtěl koupit i u nás, určitě nebudeš potěšen, protože výrobce se momentálně nezamýšlí nad prodejem jinde než v Japonsku.

Zdroj: observer.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]