0

sdílení

Miliardář každý rok, z Česka se stane líheň B2B startupů

/ 27. listopadu 2015 / Startupy

Hatchery, startupový inkubátor z New Yorku, chce z Prahy udělat nové technologické centrum pro své B2B investice. V Česku našel strategického spojence, firmu Usertech, její zakladatel Jan Beránek se stavá Chief Product Officer Hatchery. Společně mají v plánu obrátit vzhůru nohama budování B2B startupů a nabídnout během několika let českým vývojářům a investorům ekvitu v řádech miliard korun.

Většina startupů stráví většinu času a energie hledáním správného produktu a zákazníka. Yao Huang, zakladatelka Hatchery, celý systém obrátila naruby. Vede inkubátor v New Yorku a spolupracuje s korporátními partnery – od prvotního nápadu, přes vývoj, prodej, až po samotné financování. Zjišťuje, jaké problémy je trápí a poté hledá tým, který by přišel s řešením. Firmě poté sdělí, že má pro ně produkt na míru.

img_2330_1024

Když máte tým, produkt i cílovou skupinu, investora najdete hravě. Yao jde však ještě dál. Programátorům z týmu nabízí podíl ve startupu. Je jasné, že pokud pracujete na něčem, co řeší palčivé problémy mnoha firem, brzy bude mít startup hodnotu několika miliard dolarů. Hatchery je tedy nejen líhní startupů, ale i miliardářů.

Yao byla jmenována Forbesem jako jedna z jedenácti nejvlivnějších žen digitální scény v New Yorku. Mimo jiné cestovala s ministryní zahraničí Hillary Clinton po Indonésii v roce 2011 jako člen ministerstva zahraničí USA Global Entrepreneurship Program delegace.

Nyní Hatchery začalo spolupracovat s pražským Usertechem, digitální a startup agenturou, která vyvíjí vlastní technologické produkty a zakládá startupy, například Singlecase, online systém pro právníky a advokáty. Mezi klienty Usertechu patří například velké automobilky, Lego, Samsung nebo Forbes. Usertech funguje od roku 2009 a poslední dva roky roste každý rok o 400 %.

Zakladatel Usertech Jan Beránek se stavá Chief Product Officer Hatchery. Sídlit budou v centru Prahy v Paláci Adria, kde vznikl Prague Startup Centre, inkubátor pro studenty a začínající podnikatele. Vývoj povede Jan Beránek z Usertechu s jasný cílem: udělat revoluci v budování B2B startupů a nabídnout během několika let českým vývojářům a investorům ekvitu v řádech miliard korun. První zaměstnance/spoluzakladatele hledají již nyní, poptávka je po zkušených data scientists. Uvidíme, jestli se  v Česku se budou rodit miliardáři jako houby po dešti. 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]