Microsoft představil aktualizaci, která potěší nejen kreativce

Linda Cebrová / 13. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: youtube.com

Microsoft na dnešní konferenci v rámci vývojářské akce Build 2017 odhalil funkce z připravované velké aktualizace, která na podzim zasáhne systém Windows 10.

Jak naznačuje název Fall Creators Update, jeho funkce budou zaměřeny především na kreativní lidi. Co nás tedy čeká?

Obnovený design

foto: youtube.com

Prostředí se bude jmenovat Windows Fluent Design System a jeho cílem bude sjednotit většinu prvků v systému, aby vypadal konzistentně, a to včetně aplikací třetích stran. Nový designový jazyk přinese přehlednost oken, nové animace, práci se světlem a sjednocený vzhled ovládacích prvků.

Cestování časem

foto: youtube.com

Další novinkou bude funkce Timeline, díky které se vrátíš do historie ke všem tvým aktivitám – používaným programům, vytvořeným dokumentům nebo navštíveným webům. Z Timeline bude možné veškeré aktivity z minulosti obnovit, v historii se přitom bude dát cestovat posuvníkem podobně jako při přehrávání videa.

Vestavěný OneDrive

Dostupné bude i vestavěné úložiště OneDrive, ve kterém neuvidíš pouze synchronizované soubory a složky, ale všechny soubory uložené v úložišti. V průzkumníku budou online a offline soubory rozlišovány novou ikonou obláčku. Sám si tak vybereš, které soubory budeš chtít uschovat na disku a které mimo.

foto: youtube.com

Synchronizovaná schránka

Tato novinka se bude hodit pro rychlé přesouvání dat mezi zařízeními, které jsou přihlášeny k jednomu Microsoft účtu. Všechny soubory bude velmi snadné a rychlé zkopírovat a přesunout. Půjde o multiplatformní funkci, takže data si přeneseš i mezi Androidem, iOS a Windows 10 (Mobile).

foto: youtube.com

Plynulé pokračování

Funkce Pick UP Where You Left Off ti umožní otevřít dokument, web a podobně na jednom zařízení, a když se přihlásíš na jiné zařízení, můžeš pokračovat v aktivitě přesně tam, kde jsi skončil.

Movie Maker na steroidech

Mnohé potěší i Stoey Remix aplikace, se kterou vytvoříš z fotografií a videí působivé příběhy. Přidávat můžeš i 3D objekty a celé animace.

foto: youtube.com

Nemusíš dokonce používat pouze vlastní data. Pokud má tvůj kamarád ta nejlepší videa a fotky z akce, jednoduše ho do projektu pozveš a pracuješ s jeho soubory. Appka bude dostupná hned na několika platformách. Na konferenci ukázku předvedli například na iPhone.

zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]