Microsoft posouvá mladé byznysy vpřed. Zvyš své šance s programem BizSpark i ty!

Marianna Mikešová / 15. června 2017 / Startupy

zdroj: Hugport/archiv Michala Ukropce

V uplynulých měsících jsme ti přinesli několik zajímavých rozhovorů s českými a slovenskými startupy i zkušenými společnostmi, které spojuje jedna věc. Z nuly to dotáhly až k oblakům a pomohl jim k tomu právě Microsoft!

Jak? Svůj byznys založili na Microsoft produktech a mnohé se přihlásili do programu Microsoft BizSpark, který pomáhá mladým firmám s potenciálem prorazit ve světě byznysu. Po dobu jednoho roku jim poskytuje technickou podporu na lokální úrovni, možnost půjčení zařízení a měsíční podporu až 750 dolarů. Světový softwarový lídr tak umožňuje startupům bez potřebného kapitálu promítnout své sny do reality.

Většina zakladatelů startupů má sice obrovské odhodlání, odvahu a ambice a o nic menší nejsou ani jejich nápady, které mají šanci změnit svět. Přiznejme si však, že často začínají úplně od nuly, a to v doslovném smyslu slova. Každá pomoc se proto hodí a podpora takového silného hráče, jakým je Microsoft, je k nezaplacení. Přihlásit se můžeš zde .

Microsoft tak pomohl například tímto úspěšným firmám, které s ním dlouhodobě spolupracují a svůj byznys postavili na cloudu Microsoft Azure:

Softip

Úspěšná IT firma, která je lídrem na trhu již 25 let a v čele s CEO Janem Schwarzem poskytuje softwarová řešení se specializací právě na produkty Microsoft. Získala Golden certifikaci v implementaci cloudových řešení či komunikaci.

Allycom

Slovenská společnost, která zajišťuje IT outsourcing včetně správy operačních systémů či cloudové virtualizace. Šéfuje jí mladý podnikatel Jaroslav Mráz, který kromě toho řídí i firmu iGeek, je členem představenstva JCI Slovakia a pomáhá vzdělávat byznysmeny.

Foto: archiv Jaroslava Mráze

Serveromat a Quantasoft

Dvě softwarové firmy, které založil slovenský podnikatel Milan Pašek. Serveromat poskytuje herní servery a Quantasoft se zabývá poskytováním ICT služeb a vývojem v oblasti cloudu, biometrie, počítačového vidění, AI a Big Data.

Mews Systems

Původně český projekt podnikatele Richarda Valtra má dnes pobočky ve třech zemích a uživatele ve 20 zemích. Mews Systems vyvíjí software pro revoluční správu hotelů budoucnosti, který usnadňuje práci hoteliérům a zvyšuje zážitek hostů.

Foto: archiv Richarda Valtra

Infotech

Úspěšná softwarová společnost, která se specializuje na vývoj mobilních, webových a desktopových aplikací. Řídí ji Michal Ukropec, který začal již na škole a dnes díky svým zkušenostem pomáhá vychovávat budoucí generaci IT specialistů.

Whalebone

CEO Richard Malovič s Robertem Šefrem se rozhodli bojovat proti cyber hrozbám a udělat internet bezpečnější. Tam, kde běžné antiviry nestačí, přichází efektivní Whalebone, který funguje na cloudové platformě.

Foto: StarCubeCZ

Neuron soundware

Český startup, který využívá strojové učení a neuronové sítě pro odhalování poruch strojů. Vadné zařízení dokáže jejich technologie rozpoznat podle zvuku. Projekt zvítězil v soutěži Nápad roku a celý tým dostal příležitost navštívit Sillicon Valley.

iCord

Česká softwarová společnost, která vyvíjí technologie pro firemní komunikaci v reálném čase, nebo i komunikaci nové generace. Její technickým ředitelem je Jaroslav Čech a před půl rokem ji odkoupila O2.

Foto: archiv Michala Ukropca

Plantyst

Tento český startup nabízí řešení pro zefektivnění průmyslové výroby a vyvíjí jedinečnou technologii na přesnou analýzu dat a správu pracovníků továren i strojů. Za vším stojí mladý podnikatel Michal Kutil.

Hugport

Mladá česká firma, která vyvíjí inovativní technologii pro správu reklamních obrazovek a pomáhá firmám k větším ziskům a lepší zpětné vazbě. V jejím čele stojí Stanislav Richter.

Foto: Hugport

Abys mohl zkusit štěstí a stát se součástí programu, musíš mít startup mladší než 5 let a roční příjem menší než 1 milion dolarů. Obrovskou výhodou je, že když tvá roční Microsoft podpora skončí, veškerý stažený software ti zůstává. Do programu Microsoft BizSpark se můžeš zaregistrovat na tomto odkazu.  Nepromarni svou šanci!

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]