Microsoft dnes zdarma rozšířil své vývojářské prostředí na Mac

Linda Cebrová / 12. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: pexels.com

Microsoft Visual Studio 2017 rozšiřuje své působení.

Společnost Microsoft oficiálně přináší Visual Studio 2017 pro všechny fanoušky Apple. Tento krok přišel po prodloužené periodě ukázek pro vývojáře. Datum vydání také koresponduje se startem konference pro vývojáře Microsof Build 2017, která začíná již tento týden.

foto: visualstudio.com

„Jsme šťastní, že můžeme oznámit vydání Visual Studio 2017 pro Mac. Visual Studio pro Mac je novým členem rodiny Visual Studio, umožňující vývojářům v MacOS vytvářet aplikace pro mobilní zařízení, web a cloud s Xamarin a .NET Core, stejně jako hry v Unity. „
Microsoft uvádí, že vývojáři mohou Visual Studio na Macu používat pro tvorbu aplikací pro Android, MacOS, iOS, tvOS, watchOS, web a cloud.

Můžeš zde rychle programovat, odstraňovat chyby, diagnostikovat, často testovat a vydávat s jistotou. Také můžeš používat kontrolu verzí, být flexibilní. Microsoft vydal úvodní ukázkovou verzi Visual Studia pro MacOS loni na podzim. Společnost také přišla s podporou Visual Studio Code pro Mac.

foto: visualstudio.com
Microsoft Visual Studio IDE nebo integrované vývojářské prostředí je k dispozici ke stažení zdarma na stránce visualstudio.com. Kompletní zprávu k vydání nejnovější verze si můžeš v angličtině přečíst zde.

Zatímco společnost Microsoft dnes oficiálně rozšířila své vývojářské prostředí na Mac, začátkem tohoto měsíce představila nejnovějšího soupeře MacBooku – Surface Laptop s Windows 10 S. Microsoft pracoval i na náhradě aplikace Wunderlist s názvem To-Do, pro uživatele Gmailu jsou tak k dispozici ukázky vylepšení Outlooku pro Mac.

zdroj: thenextweb.com ,  9to5mac.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]