Michal Zamec s firmou Notino vstupuje na německý trh kosmetiky a parfémů

Hana Šormová / 7. dubna 2017 / Business

zdroj: youtube.com/notino.cz

Firma Notino, u nás do loňského roku spíše známá jako Parfums.cz, dosáhla dalšího úspěchu na trhu s kosmetikou a parfémy. Ve středu 5. dubna koupila stuttgartskou kosmetickou firmou Mussler Beauty. O vzájemné akvizici, kdy Notino zakoupilo 75 % společnosti, informovali obě zastoupené firmy.

Spokojenost na obou stranách

Na apríla 1. dubna oslavila maloobchodní německá firma už 82 let od svého založení. Sám ředitel Mattias Mussler, který se stane Country Managerem pro Notino v Německu a Rakousku, o koupi prohlásil: “Svět maloobchodu se mění a digitální odbornost se stává naprosto zásadní, offline a online nakupování přestaly být dva oddělené světy. Jsme přesvědčeni, že tento krok nás dobře připraví na budoucí výzvy a zajistí úspěch byznysu v následujících letech.” 

Optimismus a nadšení z aktuální akvizice sdílí i zakladatel Notina miliardář Michal Zamec: “Touto akvizicí chceme výrazně urychlit náš růst na německém trhu, který je pro nás z hlediska velikosti a geografické blízkosti mimořádně zajímavý a strategicky důležitý.”

foto: Notino.cz

Velký hráč na poli kosmetiky

Notino tak aktuálně provozuje online obchody s kosmetikou již v 15 zemích Evropy a přídavkem ještě i v USA. Beze sporu je největším online prodejcem a obchodníkem s produkty, které jsou zaměřené na krásu, v Evropě a u nás. Díky svým 6 miliardám českých korun ročního obratu patří vůbec k největším evropským e-shopům. A neustále roste, jen letos plánují několik dalších expanzí do zahraničí. Je tak jisté, že o firmě Notino se sídlem v moravské metropoli a s více než 1000 zaměstnanci se jistě brzy dočteme v dalším článku.

Dlouhodobou vizí společností, kterou naplňuje každý den od svého založení v roce 2004, je snaha zpřístupnit kvalitní kosmetické produkty co nejširší veřejnosti. Právě spojením s rodinnou firmou Musler Beaty, která je v Německu uznávána jako kvalitní kosmetika a odborník na krásu, směle může pokračovat ve své vizi.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]