0

sdílení

Městská farma v Moskvě učí děti chovat zvířata a pěstovat vlastní zeleninu

Simona Hanzelová / 26. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: assets.inhabitat.com

Děti žijící ve městech, které se nedostávají do kontaktu s přírodou, často nemají ani ponětí, odkud pochází jídlo a co všechno obnáší jeho příprava. Iniciativa v Moskvě však dokazuje, že i městské děti mohou mít možnost dostat se do úzkého kontaktu s přírodou.

 

Ruská architektonická firma Wowhaus nedávno dokončila výstavbu městské farmy, která je součástí moskevského VDNKh parku, a ve které se děti mohou na vlastní kůži naučit, jak vypěstovat vlastní potraviny. Tato farma je první svého druhu v Moskvě a poskytuje množství zemědělských aktivit od chovu hospodářských zvířat až po pěstování ovoce a zeleniny.

zdroj: assets.inhabitat.com

Farma s rozlohou tři hektary se nachází u rybníků Kamenskiye a tvoří ji zóna na chov hospodářských zvířat, která se skládá ze stodoly, kurníku a pastvin pro téměř 60 zvířat, dílna, zeleninová zahrada, sady a skleníky. V městské farmě se nachází také restaurace, ve které probíhá i malá škola vaření pro děti. V areálu je i knihovna, dětské hřiště a dětská rybolovná oblast.

zdroj: assets.inhabitat.com

Děti mohou zvířátka na farmě nejen obdivovat, ale i krmit. Personál dokonce děti naučí i to, jak se správně postarat o dobytek, zatímco místní veterinář zajistí, aby bylo o všechna zvířata dobře postaráno. Dílny nabízejí kurzy keramiky, zpracování dřeva a dalších uměleckých činností. Ve sklenících se pěstují bylinky, zelenina, květiny a exotické rostliny.

zdroj: assets.inhabitat.com

Jak stojí na webové stránce VDNKh, hlavním cílem celého projektu je vzdělávání dětí. Objekt je tedy k dispozici zejména rodinám s dětmi a bude celoročně poskytovat různé kurzy, přednášky, prezentace rostlin a zvířat, jakož i různé rekreační aktivity.

zdroj článku: inhabitat.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]