Mercedes třídy G v úpravě od Brabusu – brutální stroj s výkonem 550 koní

Richard Vitkovský / 20. března 2017 / Auto

zdroj: brabus.com

Je možné udělat z automobilové šelmy ještě většího dravce? Takové otázky si často pokládají různé tuningové společnosti. Firma Brabus, která funguje již mnoho let a specializuje se také na úpravy vozidel od Mercedesu, si vzala do parády Mercedes řady G 500. Auto, na kterém již vlastně není co vylepšovat. A jaký je výsledek? G550 Adventure.

Mercedes třídy G je dnes již legendárním strojem, který poprvé spatřil světlo světa v minulém století – v roce 1979. Tento vůz se od té doby stal symbolem off-roadu. Zvládne nezvládnutelné. Prvním majitelem vozidla řady G byl milovník terénních aut Arnold Schwarzenegger. Automobil byl dokonce využit i jako papamobil pro hlavu katolické církve. Zkrátka celebrita mezi auty. V průběhu let ho firma vylepšovala, přidávala nové technologie a výkonnější motory.

Mercedes G550 Adventure od Brabusu

Tato mašina vychází z původní „slabší“ G500 4×4 2, která by určitě stačila i tomu největšímu dobrodruhovi. Pro Chucka Norrise, akční hrdiny a milovníky bláta a kostrbatého povrchu je určen právě model G550 Adventure. Pojďme se na něj podívat. Správný chlap se jako první zeptá: „A kolik to má vlastně koní“? Na takový masivní třítunový terénní vůz je jeho necelých 550 koní opravdu neskutečný výkon. Je to díky extrémnímu motoru V-8.

mercedeszdroj fotografie: brabus.com

Díky točivému momentu 800 nm si poradí i s prudkým terénem, do kterého vyjede levou zadní. Ve srovnání s původním modelem a jeho 416 koňmi pod kapotou se jeho výkon zlepšil o 126 koní. Vyšší výkon a točivý moment se promítly do zrychlení. Když na to šlápneš, ručička tachometru se zastaví na čísle 100 přesně za 6,7 sekundy.

mercedeszdroj fotografie: brabus.com

Rychlost motoru je elektronicky omezena na 210 kilometrů za hodinu. U takového auta je to opravdu dostačující. Podvozek stojí na obrovských 22 palcových kolech, a proto jsou pro usnadnění nástupu do auta na bocích umístěny vyklápěcí schůdky. A aby luxusu nebylo málo, cestující se mohou těšit na sedačky z pravé kůže a vnitřní obložení z karbonových prvků. Na střeše auta najdeš pás přídavných světel, se kterými uvidíš opravdu vše i po setmění.

O karbonové prvky je doplněn i exteriér vozu. Například takový kryt motoru je také z karbonu. Kdyby auto čirou náhodou zapadlo někam do bahna, vytáhneš ho pomocí masivního navijáku umístěného v přední části. Plně elektronicky ovládané tlumení zaručí, že i když budeš jezdit po jakémkoli povrchu, budeš se cítit jako v bavlnce. Výše uvedené funkce se ovládají pomocí displeje, který je umístěn mezi předními sedadly.

A ještě něco navíc. Brabus nabízí svým klientům přizpůsobení vozidla podle jejich preferencí. A kolik taková paráda stojí? Můžeme jen hádat, protože cena je zatím tajemstvím.

Zdroj: brabus.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]