Mercedes-Benz Zetros ti nabídne luxus i v té největší pustině

Rudolf Nečas / 1. června 2017 / Auto

zdroj: daimler.com

Jsi srdcem dobrodruh, ale nejraději máš pohodlí jako doma? Zetros je přesně něco pro tebe.

Toto obrovské expediční vozidlo je duchovním dítětem dvou bohatých mongolských obchodních kamarádů, kteří jsou oba lovci. Oba chtěli vlastní expediční vozidlo, které je dostatečně odolné na to, aby zvládlo terén v Mongolsku, a zároveň dost luxusní na to, aby se v něm cítili jako v pojízdném domě. A Mercedes-Benz jim vytvořil toto.

Mercedes-Benz Zetros 6 × 6 zvenku vypadá spíše jako vojenské vozidlo, ale po vstupu do interiéru tě uchvátí luxusem. Najdeš v něm 46palcový televizor se satelitním přijímačem, couvací kameru, 7palcový dotykový displej, zvukový systém od Bose, bluetooth připojení, wifi a samozřejmě i klimatizaci. Energie na pohon všech zařízení je generována dieselovým generátorem a solárními panely.

Ale telka a klimatizace, to je jen slabý odvar. Interiér je vyroben z přírodních, odolných materiálů včetně dřeva, hliníku, kůže a mramoru. Přesně tak, i mramor. Právě z něj je vyrobena podlaha v koupelně, která má také podlahové topení. Interiér je rozdělen na různé funkční části.

foto: daimler.com

V zadní části je ložnice a vpředu najdeš pohodlnou koženou sedací soupravu pro čtyři až šesti lidí. K dispozici je také velká kuchyně. Ta je plně vybavena sklokeramickou varnou deskou, mikrovlnnou troubou s grilem, lednicí a mrazákem, barem a kávovarem. V umyvadle teče samozřejmě teplá i studená voda. Pro výlety po okolí můžeš nasednout na čtyřkolku, která mě v zadní části vlastní garáž.

Celé toto monstrum se potřebuje i nějak hýbat. To zajišťuje pohon všech kol, se kterým Zetros dokáže zvládnout prakticky jakýkoliv terén. Pod kapotou se ukrývá 6,2 litrový řadový šestiválec výkonem 240 kW (326 koní). Dodává maximální točivý moment 1300 Nm v rozsahu od 1200 do 1600 otáček za minutu.

foto: daimler.com

Zetros je k dispozici se dvěma převodovkami: standardní devítistupňová nebo šestistupňová automatická. Převodové poměry s nízkým poměrem a zámky diferenciálů mu poskytují dobrou průchodnost v terénu. Celkově je to fakt pořádně expediční vozidlo, za které se bohatí lovci určitě nemusí stydět. Mercedes cenu nezveřejnil, ale bude to určitě pořádný balík.

foto: daimler.com

zdroj: daimler.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]