Mateřská firma Googlu s názvem Alphabeth roste raketovou rychlostí

Katarína Zelinková / 20. dubna 2017 / Business

zdroj: googlecube.com

Mateřská firma Googlu s názvem Alphabet je jednou z nejúspěšnějších a nejvíce inovativních společností na světě. Tento konglomerát zastřešuje několik dceřiných společností a dnes už úspěšně dohání společnosti jako je Samsung, Apple nebo Microsoft.

V otázce technologického vývoje se společnost Google nikdy nebála přiložit ruku k dílu. Výsledkem je množství projektů, na kterých Google buď spolupracuje, nebo je jinak zastřešuje. Vést a kontrolovat takové množství aktivit a projektů je však náročné, a proto v říjnu 2015 Larry Page a Sergey Brin založili Alphabet, přičemž Larry Page dnes působí jako CEO této společnosti.

Zdroj: Google

Založením Alphabetu zanikla společnost Google tak, jak jsme ji znali. Navenek se možná nic nezměnilo, ale pro Google to byl velký a významný krok. Google se restrukturalizoval a vytvořil vlastní firmu, která zastřešuje samotný Google a také všechny ostatní dceřiné společnosti. Alphabet je tedy rozdělen na dvě velké části – Google a Other Bets, kam patří zmíněné dceřiné společnosti. Nač to všechno vlastně bylo dobré? Založení Alphabetu umožnilo oddělit zájmy Googlu jako společnosti od zájmů jeho dceřiných společností. Ve výsledku tak každá společnost, kterou Alphabet vlastní, dostává více prostoru pro vlastní podnikání a může se tak rychleji rozvíjet.

Seznam společností, které dnes patří pod Alphabet je opravdu různorodý. Jednou z nejznámějších dceřiných společností je Calico. Tato společnost, která byla založena v roce 2013, se podle slov samotných zakladatelů snaží „vyléčit smrt“. Calico realizuje výzkumy v hodnotě několika milionů dolarů s cílem vyvinout léky, které dokáží prodloužit život a bojovat s nemocemi, jako je Alzheimer nebo demence.

Zdroj: pexels.com

Alphabet zastřešuje i zajímavou organizaci Sidewalk Labs, která hledá nové způsoby a inovace pro zlepšení infrastruktury ve městech. Inovace mají pomoci zlepšit celkovou životní úroveň obyvatel, regulovat využití energií nebo zefektivnit dopravu.

Za zmínku určitě stojí i společnost Nest, která vyvíjí inteligentní detektory požáru, termostaty, bezpečnostní kamery a jiné spotřebiče. Všechny produkty od této společnosti jsou programovatelné a ovladatelné prostřednictvím wi-fi. Ještě před založením Alphabetu se společnost dostala pod záštitu Googlu v roce 2014. CEO této společnosti, Tony Fadell, loni ze svého postu odstoupil, ale nadále působí v Alphabetu. Nahradil ho Marwan Fawaz.

Zdroj: George Frey

Asi nejprogresivnější dceřinou společností Alphabetu je DeepMind, která se zabývá vývojem umělé inteligence, přičemž se umělou inteligenci snaží implementovat i do produktů od Googlu. Společnost sídlí v Londýně, ale v současnosti sestavuje nový tým na území USA, aby prohloubila svou spolupráci s Google a podpořila tak svůj progres na poli vývoje umělé inteligence.

 

Zdroj: Google DeepMind

Různorodost dceřiných společností Alphabetu doplňuje firma Jigsaw, dříve známá jako Google Ideas. Tato společnost je přezdívaná také jako „inkubátor technologií“. Jigsaw má opravdu velké cíle. Využitím specializovaných technologií se snaží řešit různé geopolitické problémy, jako například extremismus, zastrašování nebo se snaží předcházet digitálním útokům.

Aplhabet byl založen jen před rokem a půl a už je pro společnosti, které mají potenciál, zárukou progresu. Založení Alphabetu a samotná restrukturalizace Googlu byl tedy krok správným směrem. Zbývá jen doufat, že všechny dceřiné společnosti Alphabetu budou nadále pokračovat v naplňování svých cílů a pro společnost přinesou spoustu prospěšných objevů.

 

Zdrojový článek:  businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]