0

sdílení

Máš nápad a chceš jej realizovat? Zkus program Vpohybu

/ 5. října 2016 / Business

Pokud máš v rukávu nějaký dobrý nápad a potřebuješ s jeho realizací pomoci, zkus podzimní výzvu Vpohybu.

 

Vpohybu je grantový program Nadace Vodafone ČR, který je otevřen lidem do 26 let a nestátním neziskovým organizacím vedeným mladými lidmi do 30 let. Cílem Vpohybu je zejména podpořit nápady mladých lidí v České republice a tím tak rozvíjet jejich kreativitu a leadership. Pokud tedy přemýšlíš nad realizací nějakého nápadu, navštiv domovskou stránku tohoto programu, kde se můžeš do 31. října 2016 přihlásit.

unnamed1

Několikačlenná porota poté vybere nápady s největším potenciálem, jehož zástupci poté mohou očekávat značnou podporu formou školení v oblastech jako je vedení projektu, marketing či PR, přičemž daný projekt bude od Nadace Vodafone ČR dotován částkou 10 tisíc korun na kampaň Hithit. O užitečnosti a potenciálu celého projektu není pochyb, což jenom dokazuje skutečnost, že od roku 2006, kdy Nadace Vodafone ČR tuto akci pořádá, bylo podpořeno více jako 400 projektů (mezi nimi například Radlická kulturní sportovna, Pracovna v parku nebo třeba projekt prsakoule). Ostatně následující řádky tato slova jenom potvrzují.

unnamed3

Terezie Křížkovská a Adéla Mrázová jsou studentky Filmových studií na Filozofické fakultě Univerzitě Karlově. Rády by společně s ostatními studenty z univerzity otevřely první muzeum filmu, které v České republice stále chybí. Svoji představu o budoucí podobě muzea českého filmu prezentovaly veřejnosti už loni, formou interaktivní výstavy Na film!, která jednoznačně prokázala, že film v muzeu může návštěvníky nejen vzdělávat, ale současně i bavit. V listopadu otevřou na Národní třídě druhou ze série interaktivních výstav Na film!, které představují základ budoucího muzea, a kterou podporuje program Vpohybu. Letošní výstava Na film do muzea! představí příznivcům filmu nová poutavá témata. Návštěvníci budou mít možnost zapojit svoji fantazii a nevšedním způsobem se seznámit s principy animovaného filmu nebo vzít do vlastních rukou funkční repliky optických přístrojů předcházející samotnému vzniku filmu.

unnamed2

Druhé patro Paláce Chicago se tak postupně proměňuje v prostory zasvěcené filmu a vznikají zde první důmyslné interaktivní instalace. Pomoci v tom má studentům aktuálně probíhající veřejná sbírka na crowdfundingovém portále Hithit, která je součástí programu Vpohybu. „Máme radost, že se za myšlenku filmového muzea NaFilM už podruhé postavila Nadace Vodafone. Díky programu Vpohybu můžeme rozšířit hravé instalace loňské výstavy. Ohlasy návštěvníků totiž dokázaly, že náš projekt NaFilM, který jsme vybojovali ze spodu, má nejen smysl, ale i skvělé výsledky,“ říká Adéla Mrázová z NaFilm!.

zdroj informací a obrázků v článku: tisková zpráva, zdroj úvodního obrázku: shutterstock.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]