0

sdílení

Mark Zuckerberg už není ateista

Linda Cebrová / 5. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: huffingtonpost.com

Zdá se, že Mark má otevřenou mysl a neváže se výhradně jen na jednu víru.

 

Jeden z nejbohatších a nejvlivnějších lidí na planetě, Mark Zuckerberg, na sebe opět přitáhl pozornost medií. Stačilo k tomu jen krátké prohlášení na Facebooku. Dvaatřicetiletý vizionář s majetkem přesahujícím 48 miliard dolarů na své sociální síti oznámil, že znovu uvěřil v Boha.

pp
zdroj fotografie: businessinsider.com

Během vánočního období přidal zakladatel Facebooku status ve znění:

Veselé Vánoce a šťastnou Chanuku přejí Priscilla (Markova manželka), Max (dcera), Beast (pes) a já.“

jew
zdroj fotografie: rabbijason.com

Výraz Chanuka je z hebrejštiny a znamená doslova „zasvěcení“. Jde o osmidenní židovský svátek, kterému se také říká Svátek světel.

ppp
businessinsider.com

V komentářích se ho jeden z jeho přátel zeptal, jestli se v minulosti náhodou neoznačoval spíše za ateistu.

Ne, byl jsem vychován jako Žid, následně jsem prošel významným obdobím, kdy jsem o některých věcech začal pochybovat, ale teď věřím, že náboženství je důležitou součástí života,“ odpověděl na komentář Zuckerberg.

Zuckerbergova manželka Priscilla je v současnosti praktikující buddhistka. Buddhismus však učaroval i Markovi. Ten měl možnost se při jejich návštěvě Číny pomodlit před Velkou pagodou divoké husy ve městě Si-an.

bud
zdroj fotografie: businessinsider.com

Mark se také na adresu buddhismu vyjádřil, že jde o úžasný typ náboženství a filozofie. Sám měl možnost se v uplynulém čase o něm více dozvědět. Také doufá, že bude mít šanci pochopit tuto víru ještě hlouběji a detailněji. Ve Vatikánu se také spolu s manželkou setkal s Papežem Františkem. Diskutovali o možnostech zpřístupnit komunikační technologie do chudých částí světa. Zuckerberg se v té době vyjádřil, že byl ohromen papežovým soucitem.

mrk
zdroj fotografie: huffingtonpost.com

Bylo to setkání, na které určitě nikdy nezapomeneme. Můžete cítit jeho dobrosrdečnost a laskavost, a to jak velmi se zajímá o pomoc druhým. Řekli jsme mu, jak moc obdivujeme jeho poselství milosti a něhy, a jak se mu podařilo najít nové způsoby komunikace s lidmi různé víry po celém světě, „ vyjádřil se ve svém statusu.

zdroj: businessinsider.com / huffingtonpost.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]