0

sdílení

Mark Zuckerberg si jde pro titul na Harvard

Linda Cebrová / 9. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: facebook.com/zuck/photos/facebook.com/Harvard/photos

Zakladatel Facebooku a zároveň generální ředitel společnosti Mark Zuckerberg setrval na Harvardu jen do roku 2005. Rozhodl se totiž věnovat budování vlastní sociální sítě, která již v tomto období rostla raketovou rychlostí. Na jednu z nejprestižnějších univerzit mu prostě nezůstával čas.

 

Nyní, o 12 let později, se Mark na své bývalé univerzitě zastaví, aby přednesl úvodní projev, se kterým přivítá nováčky na Harvardu. Při této příležitosti se mu škola rozhodla udělit čestný titul, kterým mu chce projevit úctu a obdiv za jeho dosavadní práci, ze které profituje celý svět.

Tato zpráva se dnes objevila na oficiální stránce Harvardu, v níž bylo i oficiální vyjádření prezidenta univerzity Drew Fausta:

Marku Zuckerbergovi se podařilo od základů změnit význam sociální angažovanosti na celém světě. Také se s ním může jen velmi málo lidí porovnávat ve vizionářském pohledu na svět a v tom, jak využívat inovativní technologie na zlepšení vzdělávání a vědy. Mark všem ukázal, jak se dá dělat filantropie na vysoké úrovni.“

zdroj fotografie: facebook.com/zuck/photos

Mark toto pozvání nebere na lehkou váhu. Na pomoc při psaní jeho projevu si přizval Billa Gatese, který je také Harvardským odpadlíkem. Své studium opustil po dvou letech, aby se naplno se věnoval Microsoftu.

Na světě je v dnešní moderní době jen pár vynálezů, které mají šanci soupeřit s Facebookem v oblasti online komunikace a spojování lidí po celém světě. Facebook byl přitom v jeho začátcích jen jeden z mnoha Markových projektů. Spolu se svými dalšími kamarády vůbec neuvažovali o zakládání společnosti. Sami sice přemýšleli nad tím, že někdo by mohl podobnou komunikační platformu vyvinout pro celý svět, ale o tom, že by to byly právě oni, ani nesnili.

zdroj fotografie: facebook.com/zuck/photos

Pustili se tedy jen do programování další aplikace, o které si mysleli, že bude použitelná v jejich škole. Projekt s názvem The Facebook však začal oproti předchozím projektům rychle růst a bylo očividné, že nejde jen o chvilkovou záležitost. Členové týmu tak do The Facebook investovali stále více energie a během pár týdnů ho již používali dvě třetiny studentů Harvardu.

Markovi a dalším tvůrcům psali studenti z jiných škol, jako je MIT, zda by The Facebook nechtěli otevřít i jim, a tak se postupem času dostala platforma i na jiné školy.

zdroj fotografie: facebook.com/zuck/photos

Původní plán byl, že budou Facebook budovat celé léto, a pak se vrátí do školy. Postupně se však návrat do školy stával stále méně reálný. Nástup do školy odkládali na další semestry, a to i po půl roce, kdy už obdrželi i první investici od Petera Thiela.

Velkolepý comeback se tedy nekonal, a zřejmě ani nebyl příliš nutný. Co si můžeš z tohoto příběhu odnést ty? Pokud tě náhodou vyhodí z Harvadru nebo jiné prestižní školy, nezoufej. Pokud máš v hlavě super projekt a naplno se mu budeš věnovat, studovat kvůli titulu nebude až tak potřebné. Škola ti ho pak klidně dá i sama.

zdroj: theverge.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]