Marihuana obsahuje mimozemskou DNA, která není z naší sluneční soustavy. Potvrdila to i NASA

Ľubica Račeková / 24. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: IFLSCIENCE

Velká věc, která překvapila svět!

Bohužel, pokud jsi čekal, že kliknutím na tento článek si přečteš novou studii od NASA, nestane se tak. Jde o něco úplně jiného. Web IFLS zkoumal chování uživatelů sociálních sítí v souvislosti s (ne)čtením obsahu a následným sdílením.

Na zmiňovaném webu si redaktoři už dříve všimli, že mnoho fanoušků jejich stránky (a možná i naší Startitup ) sdílí a komentuje články, aniž by je přečetli. Loni v dubnu jiný web ( NPR ) sdílel článek ze své stránky na jejich facebookové fanpage. Titulek zněl- „Why does not America read anymore?“ (Proč už Amerika nečte?). Vtipem bylo, že k nadpisu neexistoval žádný článek. Redaktoři čekali na reakci „čtenářů“ a ti je nezklamali.

Zde jsou reakce:

content-1468432266-screen-shot-2016-07-13-at-19-49-55
foto: iflscience.com

Skupina počítačových vědců z Kolumbijské univerzity a Francouzského Národního institutu dělali průzkum na více než 2,8 milionu článků, které byly sdíleny přes Twitter. Studie zjistila, že až na 59% ze sdílených odkazů lidé neklikli. „Lidé jsou ochotnější sdílet článek, než ho přečíst,“ řekl spoluautor studie Arnaud Lego ve svém prohlášení. „Je to typické pro moderní spotřebu informací. Lidé si vytvoří názor na základě nadpisu nebo shrnutí zprávy v popisu, aniž by vyvinuli úsilí dostat se hlouběji. „

Takže, pokud jsi jedním z těch několika málo lidí, kteří články i skutečně čtou, gratulujeme a zároveň se omlouváme za zavádějící titulek. Zkus i ty sdílet například tento článek a dej nám vědět reakce přátel.

zdroj: vedelisteze.sk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]