0

sdílení

Malá pokladna je česká aplikace, která si poradí s EET

/ 26. října 2016 / Startupy

EET, tedy elektronická evidence tržeb, je obrovským strašákem našich podnikatelů a firem. Ačkoliv proti jejímu zavedení brojí nemálo lidí všemi možnými prostředky, již v prosinci letošního roku se EET oficiálně spustí. Dost bylo ale strašení: pokud vlastníte menší firmičku nebo jste OSVČ, prosinec pro vás nemusí být noční můrou. Objevila se totiž nová aplikace, která si s EET jednoduše poradí. Je jednoduchá, intuitivní a z Česka.

 

Jmenuje se Malá pokladna a je určena menším firmám nebo případně OSVČ, které nejsou dennodenně zaplaveny stovkami účtenek. Používáním Malé pokladny si tak nemusí daná firma pořizovat drahou pokladnu včetně tiskárny, neboť součástí aplikace je jednoduchý elektronický bloček, jehož každá stránka obsahuje unikátní odkaz, na kterém zákazník svoji účtenku najde. Zákon o evidenci tržeb totiž umožňuje vydat elektronickou účtenku, čehož vývojáři ze společnosti Přímá platba s.r.o. využili.

eet

Mezi další výhody Malé pokladny patří fakt, že aplikaci zprovozníte na jakémkoliv telefonu – není tedy podmínkou vlastnit smartphone. Aplikace se ovládá velmi jednoduše jako kalkulačka, se kterou můžete evidovat tržby přesně tak, jak si to přeje Ministerstvo financí (MFČR ). Malou pokladu zkrátka může obsluhovat úplně každý. Během použití zadáte tržbu a hladinu DPH, danou částku zaevidujete do hotovosti, určíte platbu kartou nebo třeba stravenkami a zadáte poznámku, která se automaticky objeví na účtence, čímž splníte veškeré nároky, které si MFČR žádá.

Mezi další klady bezesporu patří možnost, kterou využijí vaše zaměstnanci. Ti si mohou aplikaci přidat na svůj telefon, přičemž když budete chtít, není problém všechny důležité funkce uzamknout. Zaměstnanci tak budou mít práva pouze na elektronické účtování.

Autoři projektu se snaží na serveru HitHit.com vybrat částku 200 tisíc korun, přičemž již nyní mají skvěle našlápnuto, protože jejich kampaň zatím oslovila již 139 zájemců, kteří přispěli skoro 80 tisíc korun. Pokud vás Malá pokladna zaujala, navštivte stránku kampaně, kde se dozvíte víc. Jestliže finální verze aplikace Malá pokladna spatří světlo světa, svým zákazníkům ušetří nemalé peníze, protože za její měsíční provoz si autoři účtují pouhých 99 korun, což je ve srovnání s běžnými pokladnami skutečně zanedbatelná částka.

 

zdroj informací: hithit.commalapokladna.cz, zdroj obrázku v článku: svobodneforum.cz, zdroj úvodní fotografie: malapokladna.cz
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]