0

sdílení

Majitel Modelu S od Tesly obětoval své auto pro záchranu jiného řidiče

David Igaz / 18. února 2017 / Zajímavosti

Bohužel, v dnešní době jsou dopravní nehody velmi častým problémem. Obzvláště nepozorní a agresivní řidiči se neustále starají o zvyšování těchto nelichotivých statistik.

 

Nedávná nehoda z německé dálnice je však vskutku zajímavá. Manfred Kick, majitel elektromobilu Tesla Model S, na dálnici obětoval své ne zrovna levné vozidlo a zachránil tím druhého řidiče dopravní nehody. Řidič Tesly si totiž během jízdy všiml, že Volkswagen před ním jezdí chaoticky. Následně dokonce zjistil, že je řidič auta německé automobilky v bezvědomí. Okamžitě zareagoval, předjel ho a zařadil se před něj, přičemž začal brzdit obě vozidla. Po úspěšném zastavení se pokusil dát řidiči Volkswagenu okamžitě i první pomoc a kolemjdoucí zavolali záchrannou službu.

zdroj: twitter

Po příjezdu dopravní policie a šetření se zjistilo, že škoda na obou vozidlech činí přibližně 10 000 eur. Zpráva se ale začala šířit rychlostí světla a dostala se až k samotnému Elonu Muskovi, který se vyjádřil, že Tesla proplatí majiteli všechny poplatky spojené s opravou Modelu S. Stejně tak i německá dálniční policie zahájila vyšetřování, což je však tradiční postup při jakékoliv nehodě a tento pán rozhodně nebude nijakým způsobem stíhán, ba co víc, zasloužil by si medaili za svou statečnost. Samozřejmě, podobný příklad rozvahy a nezištné pomoci neplatí jen pro majitele Tesly, čili každý pořádný řidič by se měl v podobné situaci zachovat stejně a zachránit tím život nevinnému člověku, který se do nepříjemností nedostal vlastním přičiněním.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]