Lidé, kteří cestují, jsou mnohem lepší ve své práci. Zde je důkaz

Michaela Líšková / 25. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: lifehack.org

Říká se, že necestujeme proto, abychom utekli od našeho života, ale proto, aby život neunikl nám. Všichni potřebujeme dovolenou. Alespoň jednou ročně. Nejlépe však dvakrát.

Záleží na tobě a tvém rozpočtu, jestli cestuješ v rámci naší republiky, nebo se vydáš do zahraničí. Jisté ale je, že kvůli náročném životním stylu, práci a dalších problémům potřebujeme všichni občas trochu oddechu.

Třeba si i „hrát“, ne pouze dřít. V tomto případě „hraní si“ zahrnuje kufr, oblečení, základní potřeby, letenky, pas … a poznávání světa.

A ti, kteří se takovému druhu odpočinku věnují často, jsou údajně v práci úspěšnější než ti, kteří necestují, protože cestování odlišuje jejich mysl od těch ostatních. Chceš vědět proč?

Jsou otevření

Lidé, kteří působí v organizacích na vyšších postech se shodují na tom, že když se vrátí z dovolené, dokáží se lépe soustředit na práci. Jejich mysl je odpočatá, svěží, více otevřená světu a novým nápadům. Jsou ambicióznější a hlavně optimističtější.

foto: pexels.com

Mají více sociálních vazeb

Když navštívíš jinou zemi za účelem konference nebo workshopu, poznáš mnoho lidí z mnoha koutů země, nebo dokonce světa. Tak získáš lidi do seznamu svých kontaktů. Pokud chceš tento seznam rozšiřovat, potkat nové lidi je právě to, na co se musíš soustředit.

Jsou dobří v organizaci

Pokud tvá práce zahrnuje logistické problémy, lidské zdroje, účetnictví nebo cokoliv, co vyžaduje práci s penězi, cestování ti pomůže se v těchto věcech zlepšit. Jak? Pokud plánuješ výlet do cizí země, a je úplně jedno, jestli sám, s rodinou, přáteli, nebo pracovně, musíš se postarat o mnoho věcí – pas, jiná jména, místo, kde zůstaneš, co budeš dělat, kde budeš jíst, s kým budeš trávit čas a podobně. Jakmile budeš zpět v kanceláři, mnoho věcí ti najednou bude připadat snadnější.

foto: pexels.com

Vědí mnoho informací o jiných kulturách

Když jsi daleko za hranicemi svého státu, resp. za hranicemi Evropy, otevřeš se novým kulturám. A  mít osobní zkušenost s jinou kulturou ti dovolí pochopit, jak lidé v zahraničí zvládají různé úkoly a situace, jak v soukromí, tak v práci. Když si budeš všímat mezinárodního stylu práce, budeš schopen si ho přizpůsobit podle potřeb a zjistíš, že ti možná vyhovuje víc, než to, co jsi dělal dosud.

Jsou lepší v socializovaní se

Mezinárodní cestování znamená získávání znalosti o jiných kulturách, jazycích, sociálních skupinách a podobně. Ty mohou být velmi odlišné od tvé kultury či jazyka. Můžeš si koupit jazykového průvodce nebo se před návštěvou cizí země na internetu naučíš základy jazyka, ale cokoli uděláš, tvé sociální dovednosti budou pokaždé testovány. Jak dobře komunikuješ v cizí zemi s lokálními obyvateli, tvá trpělivost, tvůj takt, tvá etiketa … Pokud dokážeš uspět v této „zkoušce“, dokážeš to i ve své kariéře.

foto: pexels.com

Po každém výletě jsou plni energie

Co uděláš, když ti zamrzne mobil nebo počítač? Restartuješ ho a znovu funguje tak, jak má. Podobně je to i s tebou. Čas od času potřebuješ restart. Potřebuješ odpočinek, byť na krátkou dobu. Jet za hranice je dobrá terapie. Takový výlet ti pomůže zapomenout na každodenní rutinu a hektický život. Zamiluješ si svět, naplníš se energií a staneš se lepším člověkem. Když se vrátíš zpět domů, uvidíš, že dokážeš čelit tomu, co tě čeká, s dostatkem sil.

Pokud si myslíš, že cestování musí být bezpodmínečně finančně náročné, asi jsi zapomněl na fakt, že jsme ve 21. století. Koukni se na stránky nízko nákladových společností, vydej se do sociálně a ekonomicky slabších zemí, zeptej se rodiny a známých. Zjistíš, že víkend v zahraničí tě vyjde možná levněji než ten u nás doma. Samozřejmě v závislosti na tom, co děláš. Je však třeba to vyzkoušet. Možností máš hodně. Tak šťastnou cestu.

Zdroj: lifehack.org, použité fotografie: favim.com/napoleonfour.com/theadventurer

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]