0

sdílení

Leonardo DiCaprio promění svůj soukromý ostrov na luxusní eko resort

Martina Ditrichová / 20. listopadu 2016 / Business

DiCaprio se v poslední době intenzivně věnuje ochraně životního prostředí. V jeho nejnovějším projektu spojuje byznys s ekologií a využije k tomu vlastní ostrov.

 

Mnozí až donedávna ani netušili, že Leonardo DiCaprio je vášnivým ochráncem životního prostředí. Poté, co se stal tváří dokumentu National Geographic, Before the Flood, kvůli kterému 2 roky cestoval po světě a srovnával stav klimatických změn, se rozhodl zasáhnout ještě intenzivněji.

Momentálně je v procesu přeměny svého soukromého ostrova u pobřeží Belize na luxusní ekologický resort -  Blackadore Caye Resort. Už teď můžeš nahlédnout „dovnitř“, i když otevření proběhne nejdříve v roce 2019.

00leo0415-resort
000image_7a8e5cf6a11

DiCaprio ostrov koupil před 10 lety za 1,65 miliardy eur. Tvrdí, že jeho nový záměr bude „průkopnický v ekologickém hnutí „. Na ostrově bude k dispozici 36 bungalovů a 36 domů, které budou poháněny energií pouze z obnovitelných zdrojů- solárních panelů a filtrujícího se deště.

000leo-estate-3

Herec si plánuje dát záležet na tom, aby jeho ostrov byl zcela environmentálně laděný. Zahrnuje to i přetvoření celé flóry ostrova odstraněním invazních druhů a jejich nahrazením přirozenějšími- například zasazení více mangovníků. Polovinu ostrova vyčlení pro divokou zvěř a plánuje zde postavit výzkumné centrum pro vědce, kteří se věnují ekologii.

000blackadore-Caye-resort-jpg-653x0_q80_crop-smart

DiCapriovi fandíme a oceňujeme skvělý nápad spojit byznys s ochranou životního prostředí. Snad se jím inspiruje více lidí. Kdo viděl dokument Before the Flood si uvědomuje, že situace je vážná a je třeba začít jednat na globální úrovni.

Podívej se na video z ostrova, kde se bude resort nacházet. Video bylo natočeno dronem. Bude to ekologický ráj.

zdroj: educateinspirechange.com  zdroj titulní fotografie: hollywood.com, educateinspirechange.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]