Leonadro DiCap­rio inves­to­val do farmy s moř­skými plody

Rudolf Nečas / 17. března 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: youtube.com/pexels.com

Jeho cílem je snížit emise spojené s produkcí hovězího masa.

DiCapriův dokument Before the Flood vyzývá diváky, aby snížili spotřebu hovězího masa, jehož produkce má negativní vliv na životní prostředí. Nyní DiCaprio podporuje udržitelnější alternativu prostřednictvím investic do Love The Wild, farmy s mořskými plody. Držitel Oscara se také připojí k dozorčí radě coloradské společnosti.

foto: pexels.com

Američané nemají mořské plody příliš v oblibě. Podle Quartz průměrný člověk na světě spotřebuje 20 kilogramů mořských plodů ročně, zatímco Američané snědí asi jen třetinu z toho. Na druhou stranu ročně spotřebují kolem 32 kilogramů červeného masa. Profesor Gidon Eshel z Bard College v DiCapriově dokumentu říkal, že 10 až 12 procent všech emisí Spojených států pochází z hovězího masa.

DiCaprio proto nabízí udržitelnější variantu masa: ryby. A ne jen tak ledajaké ryby, ale udržitelné ryby chované na farmách. V prohlášení DiCaprio uvedl: „Mořské plody jsou primárním zdrojem bílkovin pro téměř miliardu lidí – ale změna klimatu, acidifikace a nadměrný rybolov kladou zvýšený tlak na přirozenou stabilitu našich oceánů. Přístup LoveTheWild k udržitelné, šetrné akvakultuře podporuje rozvoj bezpečného a ekologicky uvědomělého řešení pro nakrmení naší rostoucí populace.“

Podle infografiky Love The Wild jsou takto odchované ryby „nejefektivnějším zdrojem živočišných bílkovin na planetě.“ Akvakultura se na rozdíl od masného průmyslu jen zřídka spoléhá na hormony nebo léčiva a ryby z farem neobsahují rtuť a jiné nečistoty často se vyskytující v mořských plodech.

Spoluzakladatelka a CEO Love The Wild, Jacqueline Claudia, v prohlášení uvedla: „Jsme rádi, že pan DiCaprio, někdo tak oddaný aktivismu v oblasti životního prostředí, se spojil s Love The Wild, aby spotřebitelům pomohl zmírnit dopad na životní prostředí díky něčemu tak jednoduchému, jako je výběr správné večeře.“

foto: pexels.com

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]