Lego uvádí na trh svou nejdokonalejší a nejpropracovanější stavebnici

Richard Vitkovský / 1. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pixabay.com

Kdo by neznal dánskou společnost Lego. Její stavebnice zpestřovaly dětské hry skoro každého z nás. Vzniklo množství klonů, ale žádná kopie nedokázala ohrozit originál. A tak se s ním setkáváme dodnes. Nejnovější přírůstek do řady stavebnic Lego bude vesmírná loď, a to ne jen tak ledajaká.

S kostkami Lego sis určitě hrál nejen ty, ale je více než pravděpodobné, že se s nimi setkají i tvé děti a možná i jejich děti. Firma má totiž úplný monopol v oblasti dětských stavebnic. A její záběr je opravdu široký. Zpočátku byly stavebnice velmi jednoduché a obsahovaly jen samotné kostky různých délek a tvarů, avšak postupem času se zdokonalovaly. Přišly nové tvary dílů, a aby postavené stavby nebyly prázdné, nastoupilo vnitřní vybavení a také obyvatelé v podobě různých postaviček.

lego saturn

zdroj fotografie: lego.com

Vše došlo tak daleko, že postavičky a světy z lega se objevují i v počítačových hrách a filmech. Lego je prostě jen jedno. Tyto stavebnice pokryly opravdu všechno. Díky nim sis mohl vyskládat pirátský svět, policejní stanici, stát se hasičem, popřípadě obohatit svou kolekci o nějakou tu vesmírnou loď ze Star Wars. Nejoblíbenější jsou série stavebnic City, Technic a Castle.

Apollo Saturn V v podání lega stojí za to

Společnost má velké zkušenosti s tvorbou skládaček v podobě vesmírných lodí. Vždyť nejpopulárnější licencovanou sérií není nic jiného než Lego Star Wars. Nejnověji chystaným přírůstkem je raketa Saturn V pevně propojena s misemi Apollo. Bez ní by se žádná mise nekonala. A nejen, že bude možná nejzajímavější, ale i nejdetailnější. Nejde totiž jen o samotnou raketu, ale vlastně kompletní misi Apollo v jednom balení.

Ve skutečnosti raketa vynesla řídící a lunární modul do vesmíru, kde se oddělily a letěly k Měsíci. A při cestě zpět zde byla část, která skončila i s kosmonauty na hladině oceánu. Všechny tyto moduly jsou součástí rakety, takže postavičky kosmonautů se mohou vrátit bezpečně na Zem. A o to, aby stavění bylo opravdu výzvou, se postará přesně 1969 jednotlivých dílů. Určitě není náhoda, že v tomtéž roce člověk poprvé vkročil na povrch Měsíce.

Produkt vznikl díky programu Lego Ideas, do kterého přispívají stavitelé svými tipy a nápady na nové produkty, které by chtěli vidět na pultech obchodů. Výsledná stavebnice bude stát 120 EUR a plánované uvedení na trh je přesně 1. června. Určitě to bude stát za to.

Zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]